انجمن صنفی نویسندگان کودک و نوجوان تاسیس شد

برگزاری نخستین مجمع عمومی، انجمن صنفیِ سراسریِ نویسندگان کودک و نوجوان تأسیس شد و حاضران اعضای هیئت‌مدیره و بازرسان نخستین دوره‌ فعالیت این انجمن صنفی را برگزیدند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، این مجمع عمومی بعدازظهر روز گذشته (سه‌شنبه ١٢ مرداد) با عضویت بیش از ٢٣٠ نویسنده از سراسر کشور برگزار شد و حاضران در این مجمع عمومی، اعضای هیئت‌مدیره و بازرسان نخستین دوره‌ فعالیت انجمن صنفی نویسندگان کودک و نوجوان را برگزیدند.

بنا بر اعلام انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، نخستین مجمع عمومی که مجمع عمومی مؤسس انجمن صنفی است با حضور ١٣۵ نفر از اعضا به‌طور مجازی آغاز به‌ کار کرد و با رأی اکثریت شرکت‌کنندگان ضمن تصویب اساسنامه‌ انجمن صنفی، فریدون عموزاده‌خلیلی، محسن هجری، مناف یحیی‌پور، سولماز خواجه‌وند، طاهره ایبد، افسون امینی و حسین تولایی، به‌عنوان اعضای اصلی به عضویت هیئت‌مدیره نخستین دوره‌ انجمن درآمدند. 

 معصومه یزدانی، حسین نوروزی و زهره مسکنی نیز به ترتیب به‌عنوان اعضای علی‌البدل هیئت‌مدیره برگزیده شدند. همچنین اکثریت حاضران در مجمع عمومی فاطمه زمانی، شیدا رنجبر و علی بیگدلی را  به‌عنوان بازرسان اصلی و سمیه آورند و فرزانه رحمانی را به‌عنوان بازرسان علی‌البدل برای سال نخست فعالیت انجمن انتخاب کردند.

 حاضران در مجمع عمومی مؤسس انجمن صنفی سراسری نویسندگان کودک و نوجوان، پس از رسمیت یافتن مجمع با مشارکت اکثریت مطلق اعضا و با حضور نماینده‌ وزارت رفاه، کار و تعاون، در آغاز اعضای هیئت‌رئیسه‌ مجمع را برگزیدند و با رأی آنان مهدی حجوانی در سمت رئیس، حمیدرضا شاه‌آبادی نایب‌رئیس، شهلا انتظاریان و معصومه انصاریان ناظر و شیوا حریری منشی اداره‌ مجمع را بر عهده گرفتند. 

 در این جلسه شاه‌آبادی، از اعضای مؤسس انجمن، در سخنانی کوتاه از اهمیت راه‌اندازی انجمن صنفی گفت و به نقش انجمن صنفی در شناخته‌شدن شغل نویسندگی به‌عنوان حرفه، امکان بهتر برای دفاع از حقوق صنفی نویسندگان و ایجاد فرصت‌هایی برای استفاده‌ نویسندگان از امتیازها و مزایای صنفی به‌طور رسمی و از راه‌های قانونی اشاره کرد. 

 بررسی اساسنامه که متن آن از پیش در دسترس اعضا قرار گرفته بود و رأی‌گیری برای تصویب آن، مهم‌ترین گام در رسمیت یافتن تأسیس انجمن صنفی نویسندگان به‌شمار می‌رفت. پس از ارائه‌ توضیحی درباره‌ اساسنامه، طرح پیشنهاد یکی از اعضا و رأی‌گیری انجام شد و اساسنامه‌ انجمن صنفی با رأی اکثریت مطلق شرکت‌کنندگان به تصویب رسید. این مجمع عمومی مبلغ ورودی، حق‌ عضویت سالانه و تعیین روزنامه‌ کثیرالانتشار برای درج آگهی‌های انجمن را نیز به تصویب رساند و وارد بحث انتخاب اعضای هیئت‌مدیره و بازرسان شد.

 ١٧ نفر از اعضا برای عضویت در هیئت‌مدیره و هفت نفر نیز برای بازرسی آمادگی خود را ابراز داشتند و هر یک در متن یا سخنان کوتاهی به معرفی خود پرداختند یا از انگیزه‌های داوطلب‌شدن برای عضویت در هیئت‌مدیره یا فعالیت به‌عنوان بازرس انجمن گفتند. بالأخره پس از نزدیک به سه ساعت فعالیت، مجمع عمومی با انتخاب هفت نفر اعضای اصلی و سه نفر اعضای علی‌البدل هیئت‌مدیره و همچنین برگزیدن سه تن بازرسان اصلی و دو تن بازرسان علی‌البدل، به کار خود پایان داد.

طبق ماده ٢٢ اساسنامه‌ انجمن صنفی، هیئت‌مدیره باید ظرف دو هفته اولین جلسه‌ خود را تشکیل بدهد و از میان خود یک نفر را به‌عنوان رئیس و یک نفر را به‌عنوان نایب‌رئیس هیئت‌مدیره و یک نفر را هم به‌عنوان مسئول امور مالی انجمن انتخاب کند. هیئت‌مدیره همچنین باید یک نفر را از میان خود یا خارج از اعضای خود، به‌عنوان دبیر انجمن برگزیند.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا