ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی مددجویی در کشور آغاز شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان سراسر کشور با حضور رئیس کمیته امداد در استان اردبیل، کلید خورد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم آغاز ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن مددجویی که با حضور سیدپرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان برگزار شد، گفت: این تعداد واحد مسکونی با همکاری بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر برای خانوار بی‌بضاعت جامعه ساخته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این منازل با اولویت مددجویان روستایی، ایتام و خانواده‌های سه نفر و بیشتر ساخته و تحویل خواهد شد، بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ انجام شده، هر مسکن مددجویی با زیربنای میانگین ۵۰ متر مربع و با سرانه ۱۴۰ میلیون تومان احداث می‌شود.

بختیاری خاطرنشان کرد: برای ساخت این واحدها ۴۵ میلیون تومان تسهیلات از سوی بنیاد مستضعفان به مددجویان تحت حمایت پرداخت خواهد شد. همچنین ۳۵ میلیون تومان وام نیز از طرف کمیته امداد به مددجویان اختصاص می‌یابد.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، رئیس کمیته امداد با بیان اینکه ۵۰ میلیون تومان تسهیلات هم از سوی بنیاد مسکن در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: امیدواریم با حضور گسترده خیران در این عرصه، شاهد افزایش ساخت مسکن برای نیازمندان و محرومان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه تامین مسکن مناسب برای مددجویان به طور جدی دنبال می‌شود، بیان کرد: همکاری و همیاری بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، سپاه و کمک‌های مردمی موجب شده است تا این امر سرعت بیشتری بگیرد.

بختیاری با اشاره به اینکه در قالب این طرح ۳۶۲ واحد مسکن مددجویی در استان اردبیل ساخته خواهد شد، اعلام کرد: از این تعداد ۱۴۶ مورد در شهرستان‌های «گرمی» و «انگوت» که از مناطق محروم این استان هستند به بهره‌برداری خواهد رسید و ۲۱۶ واحد نیز در شهرستان‌های خلخال، کوثر، شاهرود و خروش رستم ساخته می‌شود.

وی تاکید کرد: تلاش داریم ظرف مدت ۱۸ ماه تمام این واحدهای مسکونی را در سطح کشور به بهره‌برداری برسانیم.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا