نمایشگاه بین‌المللی «موتامو» اتفاق کم‌نظیر حوزه کتاب کودکان است

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

به گزارش پایگاه خبری موفقیت‌شناسی، حجوانی گفت: موتامو اتفاقی کم‌نظیر در حوزه کتاب کودکان است؛ زیرا کتاب‌های نمایش داده شده در آن، همگی به دست کودکان و نوجوانان یا با همکاری آنها خلق شده‌اند. این کتاب‌ها، با تکنیک‌های مختلفی چون پاپ‌آپ (برجسته)، چاپ دستی، کلاژ، نقاشی، چاپ دیجیتال و افست ارائه می‌شوند.

وی درباره برگزاری دوسالانه بین‌المللی کتاب‌های کودکان «موتامو» گفت: امسال با همراهی خانم زهرا کبیری این افتخار به من داده شد تا در این رویداد که هر دو سال یک بار در کشور بلژیک و در شهر لالوریر برگزار می‌شود، مشارکت کنم.

این نویسنده و پژوهشگر در ادامه گفت: من برای هشت فریم از نقاشی‌های کودکان هفت تا چهارده‌ساله ایرانی با موضوع قایق، متن نوشتم. تصویرها با تکنیک کنده‌کاری روی لینو با چاپ دستی به شکل کتاب آماده خواهند شد.

حجوانی درباره مخاطبان این نمایشگاه توضیح داد: مخاطبان اصلی این نمایشگاه دانش‌آموزان هستند و در طول جشنواره، علاوه بر نمایش این کتاب‌ها، برای آن‌ها کارگاه‌ها و سخنرانی‌هایی در ارتباط با خلق کتاب و آفرینش‌های هنری دیگر برگزار می‌شود. همچنین بخشی از دست‌اندرکاران برگزاری این نمایشگاه از میان نوجوانان مدرسه‌ای در لالویر انتخاب می‌شوند.

آوا صفاریان، آویسا یادگاری، حلما کبیری، دینا نوروزی، رها باقری مطلق، سروناز خاکباز، ستایش بهادران و مهدیس رودکی هشت دختر هنرمند ایرانی هستند که در این رویداد فرهنگی هنری از آثار آنان با موضوع قایق برای خلق کتاب استفاده شده است. مدیریت این نمایشگاه را «آلن رنیر» بر عهده دارد که نخستین دوره آن را سال ٢٠١١ راه‌اندازی کرده است.

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا