ثبت 11 اثر منقول آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی

به گزارش پایگاه خبری موفقیت‌شناسی، احمد حمزه زاده با اعلام این خبر، اظهار کرد: با توجه به اهمیت و غنای آثار منقول تاریخی موجود استان، معاونت میراث فرهنگی اداره کل با جدیت فرآیند ثبت این آثار در فهرست ملی را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: در همین راستا با پیگیری‌های انجام شده توسط معاونت میراث فرهنگی این اداره کل، در جلسه ثبت آثار منقول فرهنگی تاریخی، 11 اثر منقول آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی جای گرفت.

وی در ادامه با اشاره به آثار ثبت‌شده در این جلسه، افزود: از میان آثار ثبت شده، شش اثر شامل «بشقاب چینی سلادون»، «دو عدد تنگ سفالی لعابدار»، «کاسه چینی سلادون» و «کاسه سفالی لعابدار» متعلق به موزه دانشگاه تبریز و «منبر سنگی مسجد محمد حنیفه روستای زینجناب تبریز» است.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، وی گفت: «دو عدد سنجاق سر مفرغی»، «تابوت سفالی» و «بشقاب سفالی» کشف شده در کاوش‌های اضطراری گورستان سرند و «منبر چوبی مسجد جامع کوزه کنان شبستر» نیز از آثاری هستند که در این جلسه در فهرست آثار ملی ثبت شدند.

انتهای پیام

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا