سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

رئیس سابق دانشگاه تهران: برنامه راهبردی دانشگاه تهران ارتقای جایگاه بین‌الملل و تولید علم و فناوری است

محمود نیلی احمدآبادی با بیان اینکه اولین هدف برنامه راهبردی در دانشگاه تهران ارتقا جایگاه بین‌الملل و تولید علم و فناوری است، گفت: ماموریت اصلی دانشگاه‌ها گستردگی در پهنه جهان است.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا،محمود نیلی احمدآبادی، رئیس سابق دانشگاه تهران در مراسم تکریم و معارفه این دانشگاه که صبح روز یک‌شنبه ۱۱ مهرماه در این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه مرزی بین دانشگاه و جامعه وجود ندارد، گفت: نهادهای واسطه متعددی در راستای ارتباط بین دانشگاه و جامعه تشکیل شده که علت موفقیت کشورها این مرز خاکستری است.

وی در ادامه افزود: دانشگاه جندی شاپور از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های سراسر دنیا است که باعث شده ایران یکی از متمدن‌ترین کشورها باشد، دانشگاه دارالفنون حرکتی فراتر از زمان و باور حاکمان و عموم مردم آن زمان بود که به سرعت رشد کرد اما متوقف شد چراکه نتوانست جامعه را با خود همراه کند. امروزه مردم کشور به دنبال علم هستند، دانشگاه تهران با همت خود اکثر ظرفیت‌ کشور را در خدمت گرفته و بعد ۸۷ سال از بهترین مراکز آموزشی است که در سراسر ایران می‌درخشد.

نیلی احمدآبادی با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها هدف‌های مختلفی در دستورکار خود دارند، گفت: اولین هدف برنامه راهبردی در دانشگاه تهران ارتقا جایگاه بین‌الملل و تولید علم و فناوری بوده که محدود کردن علم در محدوده جغرافیایی ضد ارزش‌های آن است. دانشگاه باید به عنوان ماموریت اصلی در پهنه جهان گسترده شود، اولین اقدام جذب دانشجویان و اساتید از خارج کشور و انجام پروژه‌های مشترک، جذب بیشتر دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پیشرفت این مقاطع امر مهمی بوده است.

وی با توجه به اهمیت کارآفرینی در دانشگاه‌ها، خاطر نشان کرد: نوآوری و حرکت دانشگاه به سمت کارآفرینی از اهداف مهمی است که باید در جهت آن پیش رفت. مهارت دانشجویان در آینده شغلی امر مهمی بوده که بخشی از آن در کلاس درس به دست می‌آید، دوره‌های کهاد و ۲وجهی نیز در این راستا نقش دارند.

وی در ادامه گفت: در آئین نامه‌های آموزش عالی پیام‌های متناقضی به جامعه داده شده در حالیکه محور کل فعالیت‌های دانشگاهی باید بر مبنای کیفیت باشد که البته این موضوع مستقل از کمیت نیست اما وزن کیفیت باید بالاتر شود. دانشگاه تهران تنها مرکز آموزشی است که رشته‌های کارشناسی را ارزیابی درونی کرده و در راستای ارزیابی بیرونی هم هدف‌هایی دارد و آن زمان می‌توان گفت رشته‌ها در چه بخش‌هایی باید اصلاح شوند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا