انسیه خزعلی در شیراز: استخدام و بیمه ورزشکاران و استادکاران هنرمند در اولویت دولت قرار گرفت

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور از اختصاص بودجه ۳۰ میلیارد تومانی به پروژه‌های ورزشی استان فارس در سفر ریاست جمهور خبر داد و گفت: استخدام و بیمه ورزشکاران و استادکاران هنرمند در اولویت دولت قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از تسنیم، انسیه خزعلی با حضور در جمع مدال‌آفرینان ورزشکاران زن پیگیری و استخدام مدال‌آفرینان را در دستور کار خود قرار داد و اظهار داشت: با حمایت وزراتخانه نفت بودجه اختصاص یافته سفر رئیس جمهوری به استان فارس در امر اجرای پروژه های ورزشی به 50 میلیارد تومان افزایش یافته که تلاش داریم اخلاق ورزشی و تربیت ورزشکاران حرفه‌ای را در دستور کار قرار دهیم.

وی یادآور شد: از مبلغ 30 میلیارد تومان 10 میلیارد تومان از وزارت نیرو برای مجموعه ورزشی حجاب و 10 میلیارد تومان هم از وزارت نفت برای پارک بانوان در نظر گرفته شده است تا بتوانیم هم ورزش همگانی و هم ورزش قهرمانی در قسمت بانوان را فعال‌تر کنیم‌.

خزعلی قانون استخدام مدال‌آفرینان عرصه بین‌المللی را یک موضوع مهم مطرح کرد و افزود: امروزه معاونت ریاست جمهوری در امور زنان وظیفه دارد طرح‌های اشتغال‌آفرینی در روستاها را حمایت و بیمه ورزشکاران و استادکاران هنرمند را در امور پیگیری‌های دولت قرار دهد تا بتوانیم با توجه به مشکلات موجود اقتصادی که امروزه دولت با کسری بودجه 30 درصدی مواجه است بتوانیم هنرمندان و همچنین ورزشکاران را از طریق بیمه حمایت کنیم.

وی ساماندهی اشتغال بانوان را در دولت سیزدهم را مهم توصیف کرد و افزود: مسئولان در شهرستان‌ها باید نسبت به بیمه استادکاران هنرمند و همچنین موضوع  وضعیت شغلی ورزشکاران مدال‌آور ار پیگیری کنند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور افزود: زنان سرپرست خانوار به دلیل اینکه در شرایط کنونی و در مقایسه با بانوانی که از وجود سرپرست خانواده برخوردارند با مشکلات بیشتری روبه‌رو هستند در اولویت بیمه و اشتغال قرار دارند.

خزعلی عنوان کرد: خوشبختانه بانوان نقش مؤثری در رهبری، هدایت و برنامه‌ریزی و کارفرمایی در حوزه صنایع‌دستی دارند و بخش قابل توجهی از هنرمندان صنایع دستی را بانوان تشکیل داده‌اند و یکی از اهداف دولت تسهیل و تسریع شرایط برای کارآفرینان است.

وی افزود: همت و تلاش هنرمندان سرمایه های اصلی آنها به شمار می‌رود جای بسی خوشحالی است که بانوان توانسته‌اند به این زیبایی هنر و توانمندی‌های خود را به منصه ظهور برسانند.

خزعلی با بیان اینکه اگر فرهنگ کار و اشتغالزایی در جامعه نهادینه شود بسیاری از مشکلات برطرف خواهد، گفت: بسیاری از مشکلات جامعه به دلیل بیکاری و نبود اشتغال سالم و وجود شغل‌‌های کاذب ایجاد می‌شود.

مدیرکل ورزش وجوانان استان فارس با بیان اینکه امروزه ورزشکاران زن در عرصه‌های بین‌المللی در کشور 8 تا 10 درصد تیم‌های ملی به خود اختصاص داده‌اند نیز گفت: در مسابقات گذشته بین‌المللی 14 مدال جهانی، 7مدال آسیایی و 6 مدال بین‌المللی را ورزشکاران زن استان فارسی به خود اختصاص داده‌اند.

عباس حاجی‌زاده وضعیت استخدامی ساره جوانمردی به عنوان یک قهرمان بین‌المللی مهم توصیف کرد وگفت: امروزه این قهرمان و سمیرا ارم در اداره ورزش جوانان و شهرداری شیراز به صورت نیروهای قراردادی فعالیت دارند که نیاز است بتوانند رسمی شوند.

این مقام مسئول گفت: هم اکنون تیم‌های ورزشی لیگ یک و لیگ برتری استان فارس با مشکلات مالی مواجه هستند که باید برای رفع مشکلات آنان پیگیری لازم انجام شود.

در ادامه فرانک پرتو آذر قهرمان دوچرخه سواری و سمیرا ارم به مشکلات ورزشکاران اشاره داشتند که مقرر شد مشکلات آنان در هیات دولت مورد برررسی قرار بگیرد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا