سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

استفاده از ظرفیت خانه‌های خلاق برای ایجاد ماموریت میراث فرهنگی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: مأموریت‌های وزارت میراث فرهنگی با استفاده از ظرفیت خانه‌های خلاق پیش می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، عزت‌الله ضرغامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنایع خلاق و فرهنگی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که برای حل چالش‌های زیست‌بوم خلاق چه برنامه‌هایی دارید، بیان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کارهای متنوعی در این حوزه انجام داده و نقطه قابل‌توجه آن این است که اکثر شرکت‌های فعال در این حوزه در مسیر کاربردی و عملیاتی قرار گرفته‌اند، صرفاً تئوری و نظری نیستند و براساس نیازهای کشور شکل گرفته‌اند.

وی افزود: شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه در حوزه‌های مختلفی فعالیت دارند که نیاز امروز وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است. فعالیت این شرکت‌ها در خدمت حلقه‌های مفقوده‌ای است که در بخش‌های وزارتخانه وجود دارد. نیروهای جوان، خلاق و باانگیزه به خوبی در این حوزه‌ها کار کرده‌اند. آشنایی امروز من با این شرکت‌ها می‌تواند در بسیاری از کارهای وزارت میراث فرهنگی مفید واقع شود. داشته‌های فراوانی در کشور داریم اما نمی‌توانیم آنها را درست عرضه کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: تسهیل در عرضه و تقویت تقاضا در تمامی حوزه‌ها به خصوص صنایع دستی از جمله مشکلات جدی ماست. استفاده از فناوری‌های جدید و زیرساخت‌های این حوزه باید وجود داشته باشد تا هر شخصی در هر جایی از کشور که در این حوزه کار می‌کند، مشکلی در ارتباط با مشتری و مخاطب نداشته باشد. اگر بتوان این مشکل را حل کنیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود. صادرات صنایع دستی نیز بسیار مهم است. فضای مجازی این ارتباط جهانی را فراهم کرده است و تمام دنیا می‌توانند به توانمندی‌ها، محصولات و داشته‌های ما در ایران دست پیدا کنند. ضمن آشنایی نزدیک با این شرکت‌ها متوجه شدم که بسیاری از مواردی که به دنبال راه‌اندازی آن در کشور هستیم وجود دارد ‌و تنها باید تقویت و تجمیع شوند. امیدوارم با توجه به ظرفیت خانه‌های خلاق در سراسر کشور بتوانیم مأموریت‌های وزارت میراث فرهنگی را بهتر جلو ببریم.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا