سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

تشکیل کار گروه دینی گردشگری دینی و مذهبی

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی از تشکیل «کارگروه ملی گردشگری دینی و مذهبی» در معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خبر داد و گفت: در این کارگروه توسعه گردشگری داخلی با محوریت گردشگری دینی و جذب گردشگران خارجی برای دیدن آیین‌ها و مناسک دینی در ایران بررسی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، محمد قاسمی درباره توسعه گردشگری دینی و مذهبی در ایران اظهار داشت: بهره‌برداری از همه ظرفیت‌ها برای توسعه گردشگری دینی و مذهبی نیازمند وسعت دید، همکاری و مشارکت ملی است. در حال حاضر تشکیل کارگروه ملی گردشگری دینی و مذهبی در معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دست اقدام است که جلسه مقدماتی آن ماه گذشته برگزار شد.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی افزود: توسعه گردشگری داخلی با محوریت گردشگری مذهبی و زیارتی و همچنین جذب گردشگران خارجی برای دیدن آیین‌ها و مناسک دینی در ایران -علاوه بر گردشگران زیارتی ورودی از کشورهای همجوار-  هدف اصلی این کارگروه ملی است. همچنین در این کارگروه الزامات و سیاست‌ها برای طراحی بسته‌های سفر گردشگران خارجی سایر ادیان که علاقه‌مند هستند به ایران سفر کنند و اماکن مذهبی مربوط به دین خودشان را ببینند، بررسی و تدوین می شود.

وی گفت: در این کارگروه ملی سیاست‌های تشویقی برای ترغیب گردشگران داخلی برای توجه آنها به سفر و بازدید از آیین‌ها و شعائر دینی، مراسم اعتکاف، عزاداری‌ها و مولودی‌ها دینی و مذهبی، علاوه بر زیارت و بازدید اماکن مذهبی و بارگاه‌های مقدس، بررسی و تصویب می‌شود. به طور مثال در شهرهایی مانند زنجان و اردبیل عزاداری‌های خاص عاشورا و تاسوعا برگزار می‌شود که گردشگران داخلی از نقاط مختلف کشور می‌توانند برای بازدید از این آیین‌ها سفر کنند.    

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی اظهار داشت: مراکز و دستگاه‌های متولی امور مذهبی و دینی کشور در این کارگروه نقش بسزایی خواهند داشت. از صاحب‌نظران حوزه‌های علمیه و اندیشمندان دانشگاهی و همچنین سایر ذی‌نفعان و فعالان صنعت گردشگری از تورگردانان تا راهنمایان برای همکاری در این کارگروه دعوت خواهد شد تا بتوانیم در کنار یکدیگر گردشگران داخلی و خارجی را از بازدید صرف اماکن و زیارتگاه‌ها، به سمت بازدید سایر آیین‌ها و مناسک دینی سوق دهیم.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی گفت: متولی اصلی این کارگروه ملی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی است و سایر دستگاه و نهادهای مرتبط در این شورا عضویت خواهند داشت که به زودی با تعیین نهایی، احکام عضویت دائمی صادر و بلافاصله جلسات اصلی آن تشکیل خواهد شد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا