امانقلیچ شادمهرمطرح کرد؛ آموزش‌های بی‌محتوا معضل بیکاری را برای دانشجویان به همراه دارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تغییر سرفصل‌های درسی ۱۰۰ درصد در کارآفرین‌ شدن دانشگاه‌ها موثر است، گفت: آموزش‌های بی‌کیفیت و بی‌محتوا معضل بیکاری را برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به همراه دارد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، امانقلیچ شادمهر،  درباره اهمیت تغییر سرفصل‌های درسی، گفت: اسلامی‌کردن دانشگاه‌ها با تغییر سرفصل‌های درسی توسط پژوهشگران تعلیم و تربیت در آموزش عالی مطرح شده و پیش‌نویس آن موجود است اما برای اجرای آن زمان معینی تعیین نشد، متاسفانه این اراده در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی وجود ندارد و هنوز بر طبق سیستم قبلی حرکت می‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با تاثیر تغییر سرفصل‌های درسی بر کارآفرین شدن دانشگاه‌ها، عنوان کرد: تغییر سرفصل‌های درسی ۱۰۰ درصد در کارآفرین‌ شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی موثر است چراکه آموزش‌های بی‌کیفیت و بی‌محتوا معضل بیکاری را برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به همراه دارد، دانشجویان با ورود به دانشگاه با کیفیت آموزشی بسیار پایین مواجه شده و در نهایت موجب عدم بهره‌مندی مناسب آن‌ها از جامعه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قانونی برای اجرای بازنگری در سرفصل‌های درسی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: سیاست‌گذاری و تغییر فصول درسی وظیفه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که باید در این زمینه اقدامی انجام شود و سیاست‌گذاران در اجرایی‌شدن آن مصمم باشند. این امر مهم موجب کارآفرینی و تحول‌آفرینی در امر آموزش عالی خواهد شد.

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا