شاهکار نقاش ایرانی نگین حراجی بونامز شد

تابلوی «دال+دال+دال» از «حسین زنده رودی» نقاش سرشناس ایرانی، سومین اثر گرانقیمت‌ حراجی هنر مدرن و معاصر خاورمیانه در حراج‌خانه بونامز شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، حراجی هنر مدرن و معاصر خاورمیانه‌ حراج‌خانه بونامز ۱۷ نوامبر (چهارشنبه، ۲۶ آبان) با ۹۲ اثر از هنرمندان اهل ایران، فلسطین، لبنان، سوریه، عراق و مصر در لندن برگزار شد.

در این حراجی در بین شاهکارهای هنری منطقه خاورمیانه، ۱۴ اثر نیز از هنرمندان به‌ نام ایرانی از جمله حسین زنده‌رودی، سهراب سپهری، مارکو گریگوریان، صادق تبریزی، جعفر روح‌بخش، اردشیر محصص، محمد احصایی و بیژن رفعتی به فروش گذاشته شد.

این حراجی در مجموع ۲ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۸۸ پوند فروش کرد؛ تابلوی انتزاعی خوب و بد (Good and Evil) از جواد سلیم، پدر مدرنیسم عراقی، به قیمت استثنایی ۸۳۸ هزار و ۷۵۰ پوند به فروش رسید و علاوه بر ثبت یک رکورد جهانی برای این هنرمند عراقی، گرانقیمت‌ترین اثر این حراجی هم شد. تابلوی «دال+دال+دال» حسین زنده‌رودی نیز ۱۲۵ هزار و ۲۵۰ پوند چکش خورد و پس از «تابلوی مرد و اسب» (Man and Horse) سلیم در جایگاه سوم گرانقیمت‌ترین آثار این حراجی ایستاد.

 تابلوی دال+دال+دال اثر «زنده‌رودی»

حسین زنده‌رودی متولد سال ۱۳۱۶ در تهران، از بنیانگذاران مکتب سقاخانه در ایران است که با استفاده از خوشنویسی و کاربرد نمادهای هنر سنتی ایران شیوه‌ای نوین در عرصه هنرهای تجسمی کشور باب کرد.

تابلوی تلاقی، اثر «گریگوریان»

علاوه بر شاهکار زنده‌رودی، تابلوهایی از مارکو گریگوریان و سهراب سپهری نیز به ترتیب ۹۴ هزار و ۸۹ هزار پوند فروخته شدند و در جایگاه ششم و هفتم گرانقیمت‌ترین آثار حراجی بونامز قرار گرفتند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا