طرح مدیریت هوشمند محدودیت کرونایی از ۱۵ آذر آغاز می‌شود

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح مدیریت هوشمند محدودیت کرونایی از روز دوشنبه ۱۵ آذر ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، محسن فرهادی افزود: بر اساس طرح مدیریت هوشمند محدودیت های کرونایی، سامانه وزارت بهداشت به سامانه فروش اینترنتی بلیط هواپیمایی، ناوگان برون شهری و ریلی کشور متصل شده و اعلام می کند که فرد واکسن زده است یا نه، بیمار است یا نه، این دو موضوع برای ارائه بلیط لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

وی اظهار داشت: مدیریت هوشمند محدودیت‌، یعنی محدودیت‌ها فقط برای افرادی که شیوه‌نامه‌های بهداشتی و واکسیناسیون را رعایت نمی‌کنند، اعمال می‌شود.

دلایل برگزار شدن مسابقات لیگ بدون تماشاگر

فرهادی با بیان اینکه برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال بدون تماشاگر ربطی به «اومیکرون» ندارد، ادامه داد: در برگزاری دو بازی قبلی فوتبال متاسفانه شیوه نامه های بهداشتی توسط تماشاگرها به درستی رعایت نشد.

وی توضیح داد: افرادی که به استادیوم وارد می شدند باید واکسینه شده و ماسک می زدند که به درستی این خط قرمزها رعایت نشد و تعدادی بدون دریافت بلیط به استادیوم آمده و از سوی دست اندرکاران مربوطه نظارت درست و کنترل شده روی آنها انجام نشده بود.

معاون فنی مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت اظهار داشت: نحوه نشستن در استادیوم نیز نامناسب بوده و دو متر فاصله گذاری میان تماشاگرها رعایت نشده بود، اگر مطمئن شویم که شیوه نامه های بهداشتی بطور کامل رعایت شود می توانیم با حضور تماشاگرها  به استادیوم موافقت کنیم.

اومیکرون در کشور شناسایی نشده 

به گفته فرهادی، سویه جدید کرونا (اومیکرون) تا اکنون در کشور شناسایی نشده  و این سویه ثابت کرده به سرعت در گردش است به راحتی منتقل می شود، همه مقامات بهداشتی و درمانی در کشورها از جمله سازمان جهانی بهداشت و محققان داخلی و خارجی روی این موضوع اجماع دارند که زدن واکسن، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تهویه مناسب بهترین راه مقابله با سوش های کرونایی است.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام وزارت بهداشت، تا کنون ۵۷ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۵۴۷ نفر دُز اول، ۴۷ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۱۷۱ نفر دُز دوم و یک میلیون و ۲۲۰ هزار و ۴۳۹ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰۷ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۱۵۷ دُز رسیده است.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا