مرتضی فیروزآبادی خبر از ایجاد بیش از ۱۵۰ هزار فرصت شغلی در ۸ ماه داد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) از ایجاد بیش از 150 هزار فرصت شغلی در 8 ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، مرتضی فیروزآبادی با اشاره به تلاش کمیته امداد برای ایجاد اشتغال با درآمد ثابت و قابل اتکا برای نیازمندان و مددجویان اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی در راستای مهارت‌آموزی مددجویان فعالیت ویژه‌ای دارد تا جوانان با کسب مهارت وارد بازار کار شوند. اکثر طرح‌های اشتغالی کمیته امداد با در راستای رفع فقر و محرومیت زدایی است و ایجاد بیش از ۱۵۰ هزار فرصت شغلی از ابتدای سال جاری تاکنون نتیجه تلاش‌های کمیته امداد در این زمینه است.

چه مقدار تسهیلات برای راه‌اندازی شغل به مددجویان اعطا می‌شود؟

وی ادامه داد: البته که کمیته امداد برای راه‌اندازی شغل از سوی مددجویان، تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به آنها اعطا می‌کند و با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و گرانی‌ها، انتظار افزایش این مقدار را در بودجه داریم تا مددجویان بتوانند با مبلغی که دستشان را می‌گیرد، شغلی با درآمد پایدار راه‌اندازی کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه در زمینه ایجاد فرصت شغلی برای نیازمندان با دیگر نهادها نیز در ارتباط هستیم، افزود: برای مثال وزارت جهاد کشاورزی شرایط را برای ایجاد فرصت شغلی در حوزه دامپروری، کشاورزی، صیادی، قالی بافی، آبیاری نوین و… ایجاد کرده است و طبق توافقی که با این وزارتخانه داریم، بنا داریم تا ۱۲۰ هزار طرح شغلی برنامه ریزی شود. در این صورت حدود ۲۴۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد. کمیته امداد ایجاد فرصت شغلی برای مددجویان و نیازمندان را جزو اولویت‌های کاری خود می‌داند و اگر این اقدام به بهترین نحو ممکن انجام شود، مددجویان با توجه به اینکه صاحب شغلی با درآمد پایدار می‌شوند و می توانند مخارج زندگی خود را تأمین کنند، مستقل خواهند شد و کمیته امداد به سمت حمایت از نیازمندان جدید می‌رود.

فیروزآبادی گفت: امیدواریم با حمایت سایر نهادها بتوانیم برای همه مددجویان به ویژه مددجویانی که در مناطق محروم هستند، شغل ایجاد کنیم.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا