علیرضا سالار حسینی خبر داد؛ ۷۸ اثر یزد مهر اصالت ملی صنایع‌دستی دریافت کردند

سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد گفت: ۷۸ اثر استان یزد مهر اصالت ملی صنایع‌دستی دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، سید علیرضا سالار حسینی ضمن اعلام این خبر افزود: ششمین دوره داوری مهر اصالت ملی صنایع‌دستی استان‌های منطقه هفت کشور طی هفته گذشته با حضور پنج استان یزد، اصفهان، قم و چهارمحال و بختیاری به میزبانی این اداره کل در یزد برگزار و آثار این چهار استان مورد داوری قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این دوره از داوری، ۲۵۰ اثر مورد داوری قرار گرفت و در پایان ۱۶۸ اثر از آثار صنایع‌دستی مربوط به این استان‌ها مهر اصالت ملی صنایع‌دستی را دریافت کردند.

سالار حسینی با اشاره به استقبال خوب هنرمندان صنایع‌دستی یزد از این رویداد صنایع‌دستی، تصریح کرد: در این دوره ۱۱۱ اثر از استان یزد مورد داوری قرار گرفت و درنهایت ۷۸ اثر موفق به دریافت مهر اصالت ملی صنایع‌دستی شدند.

به گفته وی، ۷۴ اثر از اصفهان، ۸ اثر از قم و ۸ اثر چهارمحال و بختیاری مهر اصالت ملی صنایع‌دستی را دریافت کردند.

سرپرست اداره‌ کل میراث‌فرهنگی استان با بیان این که در این دوره ۲۲ داور کار بررسی و داوری آثار ارائه‌شده را انجام دادند، عنوان کرد: آثاری در داوری موفق به دریافت نشان مهر اصالت ملی صنایع‌دستی می‌شوند که مزایای اصالت شامل نشان‌ دادن هویت فرهنگی و ملی هنرهای سنتی کشور، خلاقیت اعم از طرح، روش تولید و مواد اولیه، قابلیت بازیافت به عبارتی از مواد اولیه‌ی طبیعی تهیه‌ شده باشند، قابلیت عرضه در بازار بین‌المللی، قیمت مناسب، رعایت حقوق انسانی، عدالت‌محوری و استاندارد مکان تولید، برتری و مزیت بر اساس معیارهای تکنیکی و مواد به‌کاررفته، قابلیت تولید به مقدار زیاد، کیفیت، کاربرد در زندگی روزمره و نوآوری محصول را داشته باشند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا