سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

شرايط غيبت در کلاس‌های دانشگاه آزاد اسلامى

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در نیمسال تحصیلی جاری، غیبت دانشجویانی که به دلیل ابتلا به بیماری یا علائم بیماری، در کلاس‌های درس حضور نیابند، موجه محسوب خواهد شد، گفت: به تمامی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید شده است که اساتید پس از گذشت ۵۰ دقیقه از آغاز کلاس حضوری، به مدت ۱۵-۱۰ دقیقه استراحت و تنفس اعلام کنند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی طهرانچی در اولین روز حضوری شدن فعالیت‌های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی پس از همه‌گیری کرونا در کشور، صبح امروز با حضور در مجتمع دانشگاهی آیت‌الله ‌هاشمی رفسنجانی واحد تهران مرکزی، مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) واحد تهران غرب و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی فرشتگان، از این واحدها بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند برگزاری حضوری کلاس‌های درس قرار گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه این بازدید، با اشاره به استقبال دانشجویان از حضوری شدن کلاس‌های آموزشی، گفت: در بازدیدی که صبح امروز از تعدادی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران داشتیم، شاهد بودیم که تعداد زیادی از دانشجویان به صورت حضوری در این کلاس‌ها شرکت داشتند. این در حالی است که سال‌های گذشته و پیش از همه گیری کرونا، در اولین روز برگزاری کلاس‌ها دانشجویان کمتری حضور می یافتند.

وی ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروز، همکاران ما در استان‌ها و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تلاش شبانه‌روزی داشتند تا بتوانیم مقدمات حضوری شدن کلاس‌ها از چهاردهم فروردین را فراهم کنیم. خوشبختانه دانشجویان برای حضوری شدن کلاس‌ها، بسیار مشتاق بودند و اساتید نیز از حضوری شدن کلاس‌ها استقبال می کردند. بحمدالله می بینیم که زندگی دانشجویی در فضای دانشگاه به روال خود بازگشته است. 

دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای سراسر کشور مجموعاً ۵۷۰ هزار کلاس درس برگزار می شود. از امروز نیز آموزش حضوری به صورت رسمی از سر گرفته شد. دانشگاه آزاد اسلامی طی دو سال برگزاری غیرحضوری کلاس‌های آموزشی، تجربیات خوبی در این زمینه به دست آورد و تلاش داریم از ظرفیت‌های مثبت آموزش غیرحضوری استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کلاس‌های آموزشی گفت: به تمامی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید شده است که اساتید پس از گذشت ۵۰  دقیقه از آغاز کلاس حضوری، به مدت ۱۵-۱۰ دقیقه استراحت و تنفس اعلام کنند و سپس ادامه کلاس از سر گرفته شود. البته در محیط دانشگاهی نگرانی از بابت شیوع ویروس وجود ندارد چرا که موضوع سواد بهداشتی یکی از مباحث جدی مقابله با همه‌گیری بیماری است و دانشگاه نیز یکی از بهترین مراکز جذب و انتقال این سواد است. از این رو نه تنها با حضوری شدن کلاس‌ها مشکلی به وجود نخواهد آمد، بلکه با ارتقای سواد بهداشتی دانشجویان و انتقال این آگاهی به خانواده‌ها، به کاهش همه‌گیری در جامعه نیز کمک خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی پیشروترین قشر جامعه در بحث واکسیناسیون بودند، اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد جامعه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی دو دوز واکسن کرونا و ۴۶ درصد دوز سوم را نیز دریافت کرده‌اند. 

دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای بهره‌مندی از امکانات و خدمات خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی الزامی است، گفت: به آن دسته از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که تنها دو دوز واکسن زده‌اند نیز توصیه می شود دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کنند. در نیمسال تحصیلی جاری، غیبت دانشجویانی که به دلیل ابتلا به بیماری یا علائم بیماری، در کلاس‌های درس حضور نیابند، موجه محسوب خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی در پایان خاطرنشان کرد: حضوری شدن فعالیت‌های آموزشی این دانشگاه هیچ‌گونه افزایش شهریه به دنبال نخواهد داشت. آنچه برای ما اهمیت دارد، حضور دانشجویان در محیط دانشگاه و افزایش نشاط دانشجویی است.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا