سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

طرح عملیاتی پلیس فتا بر علیه شایعه سازی در فضای مجازی اجرا می‌شود

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور از اجرای طرح عملیاتی پلیس فتا بر علیه شایعه سازی در فضای مجازی در کلیه واحد‌های انتظامی پلیس فتا در سراسر کشور خبر داد و گفت: با عوامل تولید و یا منتشرکنندگان اینگونه محتوا‌ها برابر قانون برخورد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ رامین پاشایی با اشاره به شایعه‌های کذب در کشور با اهداف مغرضانه گفت: در راستای مقابله با این پدیده مجرمانه طرح عملیاتی در کلیه واحد‌های انتظامی پلیس فتا در سراسر کشور آغاز شده است. بر اساس رصد‌های صورت گرفته در فضای مجازی کاملا مشخص است سطح تولید و انتشار شایعات با اهداف مغرضانه، توطئه، تخریب روابط بین المللی، ایجاد جو بی‌اعتمادی و القا حس ناامیدی در هموطنان صورت گرفته است.

به گفته معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور تمامی جریانات خبری منتشره در این خصوص در فضای مجازی مرتبط با کشور ایران، در کارگروه‌های ویژه رصد و پایش پلیس فتا مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و در صورت مواجه با موارد خلاف واقعه و انتشار اخبار جعلی و کذب برخورد قضائی با شایعه سازان در دستور کار قرار می‌گیرد.

سرهنگ پاشایی گفت: اولویت اصلی پلیس فتا در برخورد با هر گونه محتوای کذب و جعلی در فضای مجازی پاکسازی و بر طرف کردن آلودگی‌های مربوطه و در مرحله اول توجیه مرتکبان اینگونه جرایم است ولیکن در صورت تکرار و یا انتشار به نحوی که دارای ضرر و زیان مادی، معنوی و خسارات روحی و روانی فراوان در جامعه باشد با عوامل تولید و یا منتشر کنندگان برابر قانون برخورد خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول تاکنون تعدادی افراد در این حوزه مورد شناسایی قرار گرفته اند و ضمن هماهنگی با مراجع قضائی پس از احضار ضمن تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذی صلاح ارسال شده اند.

سرهنگ پاشایی گفت: برابر بررسی‌های فنی و تخصصی صورت گرفته مشخص شده است حجم وسیعی از محتوای شایعه و کذب از سوی معاندان و مغرضان در خارج از مرز‌های آبی و خارجی کشور عزیزمان با تکنیک خاص از جمله تقطیع و تحریف واقعیت تولید و منتشر می‌شود که متاسفانه تعدادی افراد در داخل کشور نیز به صورت عمدی و سازمان یافته و یا غیر تعمدی نسبت به انتشار آن اقدام می‌کنند.

به گفته این مقام سایبری برابر واکاوی انجام شده مشخص شد این گونه محتوا‌ها هیچ گونه سنخیت و تعلق مکان و زمانی به کشور ایران نداشته و اهداف اصلی انتشار این محتوا‌های تولیدی غیر واقعی که در زمان‌های خاص منتشر می‌شود صرفا پیگیری اهداف مغرضانه معاندین نظام است.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا