سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

بیش از ۶ هزار میلیارد ریال مجموع خدمات حمایتی سال ۱۴۰۰ به هنرمندان

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر از ارائه تسهیلات بلاعوض به ۱۲۶ خانواده هنرمند سفرکرده به دیار باقی در سال ۱۴۰۰ در قالب بسته حمایتی خبر داد و گفت: با پیگیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر بسته‌های حمایتی برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تعلق گرفت.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، فرزاد طایفه حیدری با اشاره به جزئیات ارائه و در نظر گرفتن تسهیلات و بسته‌های حمایتی برای اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و همچنین خانواده‌های سفر کرده به دیار باقی، گفت: با پیگیری محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سید مجید پوراحمدی مدیر عامل صندوق اعتباری هنر، بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و هنر در دو بخش تسهیلات بلاعوض و قرض الحسنه بدون بهره با تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در دولت سیزدهم  تدوین شد.

وی ادامه داد: این بسته‌ها در دو بخش بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه تدوین شد که در بخش بلاعوض مجموعاً به هنرمندان مبلغ سه میلیون و ۶۰۰ هزار میلیون تومان تخصیص یافت که تاکنون دو مرحله به حساب اعضا واریز و سومین مرحله نیز تا قبل از عید سعید فطر اجرایی و به حساب واجدان شرایط واریز خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر در ادامه با ابراز تأسف از آسمانی شدن شماری از فعالان فرهنگی و هنری عضو این صندوق، گفت: با هدف تکریم و حمایت از خانواده سفر کرده به دیار باقی عضو صندوق تصمیم گرفته شد مبلغ پنج میلیون تومان به حساب خانواده آنان از محل بسته حمایتی واریز ‌شود که تاکنون ۱۲۶ خانواده شناسایی و به حساب آنان این مبلغ در قالب بسته‌های حمایتی واریز شد.

حیدری در ادامه، تکریم اصحاب فرهنگ و هنر را وظیفه ذاتی صندوق اعتباری هنر عنوان کرد و اظهارداشت: هنرمندان، میراث فرهنگی زنده جوامع بشری شناخته می‌شوند که فقدان آنها جبران ناپذیر است.

به گفته وی، حفظ نام و یاد آنها یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های نهادهای فرهنگی و هنری است از این رو ما در صندوق اعتباری هنر تلاش می‌کنیم در حد توان یاد هنرمندان آسمانی شده را زنده نگه داشته و از خانواده آنها حمایت نماییم.

 ارائه تسهیلات و بسته های حمایتی به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه

به گزارش ایرنا، موضوع حمایت از هنرمندان و رفع مشکلات و دغدغه های این قشر فرهیخته و ایجاد زمینه هایی برای حمایت و برطرف کردن مسائل آنها به عنوان وعده داده شده در ابتدای شروع فعالیت دولت سیزدهم و محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این وزارتخانه، همواره به عنوان اولویت در دستور کار قرار گرفت و باجدیت تا به امروز دنبال شده و بسیاری از وعده ها نیز محقق شدند.
 ارائه تسهیلات و بسته های حمایتی در ۲۰۰ روز گذشته در سه نوبت طی ماههای گذشته و ادامه آن تا عید سعید فطر از جمله موارد حمایتی از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه است در مرحله اول همزمان با شب یلدا مبلغ یک میلیون تومان به حساب تمامی اعضای دارای کارت هنر واریز شد. مرحله دوم نیز بزودی تا قبل از پایان اسفندماه جاری به مبلغ یک ونیم میلیون تومان به حساب اعضا به عنوان عیدی واریز خواهد شد. زمان پرداخت و واریز مرحله سوم  بسته های حمایتی از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه نیز تا قبل از عید فطر در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ واریز می شود.

بیش از ۶ هزار میلیارد ریال مجموع خدمات حمایتی سال ۱۴۰۰

 با تعلق ۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات و بسته های حمایتی به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در شرایط شیوع کرونا از سوی دولت مردمی از آغاز فعالیت دولت تاکنون، جای تقدیر دارد، این پرداختی ها زمانی انجام شده که دولت در شرایط سخت کمبود بودجه، تحریم ها ومشکلات مالی قرار دارد اما به شکل ویژه به قشر فرهیخته هنرمندان اهتمام ورزید.

مجموع خدمات حمایتی ارائه شده صندوق اعتباری هنر در قالب یارانه تأمین اجتماعی، یارانه بیمه تکمیلی، پرداخت مقرری ماهیانه طرح تکریم و مستمری، پرداخت های ضروری درمان و زندگی، بسته حمایتی معیشتی و پرداخت تسهیلات بدون بهره با کارمزد ۲ درصد به هنرمندان کشور در سال ۱۴۰۰ بیش از ۶ هزار میلیارد ریال عنوان شده است.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا