سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

انسیه خزعلی: ایده‌های دختران در مباحث فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی بررسی شود

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: لازم است نیازها و ایده‌های دختران در مباحث فرهنگی، هویتی و اجتماعی؛ به ویژه برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی موجود و تاثیرگذاری در جامعه و در نهایت دستیابی به آرمان‌های این افراد مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، انسیه خزعلی در صفحه اینستاگرام خود از برگزاری این معاونت با مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد جوانان خبر داد و افزود: مجمع تشکل‌های جوانان می‌تواند به عنوان بازوی اجرایی معاونت در برنامه‌های محلی و منطقه‌ای و حتی برنامه‌های ملی و سراسری عمل کند.

وی تصریح کرد: همچنین از پیشنهاد سازمان‌های مردم نهاد برای مشارکت در کارگروه ها و شوراهای معاونت و بهره‌مندی از نظرات جوانان استقبال می کنیم؛ چرا که منجر به فنی‌تر و پربارتر شدن طرح‌ها و سیاست گذاری های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خواهد شد.

خزعلی به نقش سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان اشاره و اظهار کرد: یکی از مسائل بسیار مهم که در برنامه ریزی ها همواره مورد توجه دولت مردمی است، رعایت عدالت در فراهم کردن امکانات در سطح کشور است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تاکید کرد: به نظر می رسد از مهمترین ظرفیت ها که باید موردتوجه و بهره‌مندی قرار گیرد، جوانان فعال و دغدغه مند سراسر کشور است.

وی ادامه داد: بنابر این پیشنهاد می‌شود تعداد سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه جوانان در هر استان افزایش یابد و افراد بیشتری وارد مباحث اجتماعی شوند و با اتصال به شوراهای مشورتی و تصمیم گیری، در تصمیم سازی های کشور مشارکت داشته باشند.

مریم بابادی رییس مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان نیز  با ارائه گزارشی از عملکرد این مجمع، گفت: مجمع در زمان حاضر دارای سه هزار و ۹۰۶ سمن ثبت شده در سطح کشور است که ۷۰ درصد آنها فعال و ۳۰ درصد نیز نیمه فعال است.

وی ادامه داد: فعالیت های این سمن ها در قالب ۱۲ کمیسیون تخصصی از جمله اقتصادی، اجتماعی، محرومیت زدایی، حقوق شهروندی، سلامت، ازدواج، زنان و خانواده، فرهنگی و هنری و محیط زیست تقسیم شده اند.

در این نشست، نمایندگان سازمان های مردم نهاد استان‌های مختلف به بیان مشکلات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا