سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

محمدمهدی اسماعیلی مطرح کرد: لزوم برنامه‌ریزی برای برپایی نمایشگاه‌های ملی و استانی قرآنی بانوان

وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی در محفل «اُنس با قرآن» ویژه بانوان که در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه قرآن برپا شده بود، گفت: برپایی نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های قرآنی در سطح ملی و استانی مختص بانوان در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا،  محمدمهدی اسماعیلی؛ وزیر فرهنگ در محفل اُنس با قرآن ویژه بانوان که در محل برگزاری بیست‌ونهمین نمایشگاه قرآن در مصلی تهران برگزار شد، ضمن قدردانی از متولیان محفلی که به همت امور بانوان معاونت قرآن و عترت برپا شده، افزود: امسال نمایشگاه قرآن با یک وقفه دو ساله با استقبال مختلف آحاد جامعه مواجه شده و مایه دلگرمی ماست که در بخش‌های مختلف فعالیت‌های خوبی در حال برگزاری است و همه گروه‌های سنی را دربرمی‌گیرد. 

اسماعیلی گفت: جامعه ما در دو سال اخیر با موضوع کرونا در یک حالت خمودگی قرار گرفته بود و خوشبختانه امسال و با برپایی نمایشگاه قرآن محلی برای تبلور فعالیت‌های الهی در کشور ایجاد شده است.

وزیر فرهنگ با تأکید بر اهمیت فعالیت‌های فرهنگی حوزه بانوان اظهارکرد: در زمینه فعالیت‌های حوزه فرهنگی بانوان نسبت به گذشته در نقطه پیشرفت ایستاده‌ایم. همین میزان از فعالیت بانوان در عرصه قرآنی قابل تقدیر است و به برکت انقلاب اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری، امروز زنان اندیشمند در عرصه فعالیت‌های قرآنی همپای مردان پیشرفت داشته اند.

وی ادامه داد: آماری که از فعالیت قرآنی بانوان به دستمان رسیده، امیدوارکننده است. از سویی حوزه فعالیت‌های قرآنی در معاونت قرآن و سازمان اوقاف باید به سمتی جلو برود تا امکان فعالیت‌های قرآنی بانوان به شکل مناسبتری فراهم شود.

اگر هویت موسسه‌ای در راستای فعالیت قرآنی بانوان بیشتر شود، می‌توان آن را هدفمند جلو برد

لزوم هویت بخشی موسسات قرآنی بانوان

وزیر فرهنگ در دولت مردمی ادامه داد: فعالیت قرآنی بانوان پیش‌شرط‌هایی هم دارد و از آنجایی که در این عرصه بانوان عفیف و امینی حضور دارند، باید همه اقتضائات شرعی برای آن‌ها فراهم شود تا با کمترین دغدغه به فعالیت بپردازند. 

اسماعیلی با اشاره به اینکه باید موسسات قرآنی بانوان را هویت بخشی کنیم، گفت: اگر هویت موسسه‌ای در راستای فعالیت قرآنی بانوان بیشتر شود، می‌توان آن را هدفمند جلو برد. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ وظیفه ستادی داشته و در حوزه سازمان‌های تابعه وظیفه پیگیری را عهده دار است، گفت: معاونت قرآن وزارت فرهنگ یک حوزه اجرایی در محدوده معاونت داشته و مسئولیت ستادی آن را برای پیگیری و اجراشدن برنامه‌های قرآنی لازم می‌دانیم.

قرآن و عترت دو بال جدانشدنی اسلام هستند و ما امیدواریم از معارف قرآنی و عترت پاسداری کرده و توفیق نشر آن‌ها را داشته باشیم

فعالیت‌های قرآنی از شاخص‌های ارتقای دولت اسلامی

اسماعیلی بیان کرد: ما باید به جشنواره‌ای قرآنی مختص بانوان در تهران و همه استان‌های کشور فکر کنیم و برای آن برنامه‌ریزی مدون کنیم. خوشبختانه در استان‌های همدان و اصفهان بانوان فعالیت‌های قرآنی خوبی داشته اند و در سراسر کشور این موج و اشتیاق در میان بانوان وجود دارد و  امیدواریم گام‌های موثری در این خصوص برداشته شود. 

اسماعیلی ادامه داد: یکی از شاخص‌های ارتقای دولت اسلامی، ارتقای فعالیت‌های قرآنی است. در کنار قرآن ما مفتخر به پیروی از مکتب اهل‌بیت(ع) هم هستیم زیرا قرآن و عترت دو بال جدانشدنی اسلام هستند و ما امیدواریم از معارف قرآنی و عترت پاسداری کرده و توفیق نشر آن‌ها را داشته باشیم.

بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۲۷ فروردین تا ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا