سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

عبدالرسول پورعباس: تبلت و موبایل جایگزین قلم و کاغذ در کنکور ۱۴۰۳ می‌شوند

رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در آزمون‌های سراسری بدون کاغذ و الکترونیکی که از سال ۱۴۰۳ اجرایی خواهند شد، تلفن همراه، تبلت و رایانه جایگزین قلم و کاغذ می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، عبدالرسول پورعباس ۳۰ فروردین ماه در نشست خبری با رسانه ها از الکترونیکی و بدون کاغذ شدن کنکور سراسری از سال ۱۴۰۳ خبر داد.

بر اساس تصمیم گیری سازمان سنجش آموزش کشور، در سال ۱۴۰۳ آزمون سراسری بدون دخالت کاغذ و با استفاده از دستگاه های الکترونیکی برگزار می شود.

طبق گفته های رییس سازمان سنجش آموزش کشور، تا آغاز سال تحصیلی در دانشگاه ها، این سازمان بین پنج تا ۶ آزمون آزمایشی و بدون کاغذ برای داوطلبان برگزار می کند. هر داوطلب حق شرکت در ۲ آزمون آزمایشی را دارد و بعد از شرکت در این آزمون ها، در صورت علاقه مندی، نمره آزمون را برای پذیرش در دانشگاه به رسمیت می شناسد و به سازمان سنجش آموزش کشور هم اعلام کند.

نمره این آزمون برای سال های تحصیلی ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴ معتبر می ماند.

به گزارش ایرنا، سازمان سنجش آموزش کشور با همکاری شرکت های دانش بنیان، نسبت به الکترونیکی کردن آزمون سراسری و ایجاد مراکز آزمون هوشمند برای سال ۱۴۰۳ اقدام می کند.

استفاده از تبلت و تلفن همراه در کنکورهای بدون کاغذ

در این زمینه، عبدالرسول پورعباس درباره دستگاه های هوشمندی که در این آزمون مورد استفاده قرار می گیرند، اظهار داشت: در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ از دستگاه های هوشمندی نظیر کامپیوتر، تلفن همراه و تبلت استفاده می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای همه آزمون ها یک دستگاه استفاده می شود یا خیر، تاکید کرد: برای هر آزمونی، یک سیستم و دستگاه طراحی می شود و به نسبت سختی یا آسانی آزمون های الکترونیکی، یک دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین درباره تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون های الکترونیکی سال ۱۴۰۳، تاکید کرد: سوابق تحصیلی به میزان ۶۰ درصد در آزمون های سال ۱۴۰۳ تاثیر قطعی دارد که این موضوع، مصوبه قانونی است.

معاون وزیر علوم درباره الکترونیکی و بدون کاغذ شدن آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری در سال ۱۴۰۳، خاطرنشان کرد: زیرساخت هر آزمونی که فراهم باشد، آزمون به صورت الکترونیکی برگزار می شود. شرط اصلی این زیرساخت ها، تهیه بانک سوال هوشمند است.

به گفته پورعباس، سازمان سنجش آموزش کشور به دنبال گسترش آزمون های الکترونیکی است.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا