سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

درخشش طلایی فیروز پور و محبی در پیکارهای کشتی قهرمانی آسیا

«امیرحسین فیروزپور» در فینال وزن ۹۲ کیلوگرم پیکارهای کشتی قهرمانی آسیا با برتری ۱۱ بر صفر (امتیاز عالی) برابر «اورگیلوخ داگوادورج» از مغولستان به مدال طلا رسید. «محسن مصطفوی» نیز در وزن ۸۶ کیلوگرم برنز گرفت.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی آسیا از روز گذشته در اولان باتور مغولستان آغاز شد و امروز (یکشنبه) به کار خود پایان می‌دهد.

دروزن ۹۲ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر آدیلت داولومبایف دارنده مدال نقره آسیا و برنز بازی‌های آسیایی از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در مرحله نیمه نهایی به مصاف تاکوما اوتسو دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن رفت و با پیروزی در برابر این حریف به فینال رقابت‌ها رسید. فیروزپور در دیدار فینال به مصاف اورگیلوخ داگوادورج از مغولستان رقابت و با نتیجه  ۱۱ بر صفر  به پیروزی رسید و طلایی شد.

یونس امامی و داریوش حضرت قلی زاده در دومین روز رقابت‌ها به مدال طلا و نقره دست یافتند.

همچنین در وزن ۸۶ کیلوگرم محسن مصطفوی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر دولت مراد اورازگیلیوف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب دیپاک پونیا دارنده مدال نقره جهان از هند شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی نیز به دیدار رده بندی راه یافت. مصطفوی در این دیدار با نتیجه ۴ بر صفر از سد گوان اوک کیم از کره جنوبی گذشت و به مدال برنز رسید.

براین اساس، روز گذشته در پایان مسابقات پنج وزن نخست نیز رحمان عموزاد در وزن ۶۵ کیلوگرم، علی سوادکوهی در وزن ۷۹ کیلوگرم و محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و محمدمهدی یگانه جعفری در وزن ۷۰ کیلوگرم پنجم شد.

یداله محبی آخرین کشتی گیر ایران در فینال رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا علیشیر یرگالی از قزاقستان را با نتیجه سه بر یک شکست داد و ششمین مدال طلای ایران را در این رقابت‌ها بدست آورد.

ضرب ششمین طلای کشتی به نام محبی

در روز پایانی این رقابت‌ها یونس امامی و امیرحسین فیروزپور مدال طلا، داریوش حضرت‌قلی زاده نقره و محسن مصطفوی نیز برنزی شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۲ و ضربه فنی سرداربک خولماتوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۲ باتمانگای انخ‌تسوشین از مغولستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. محبی در دیدار پایانی به مصاف علیشیر یرگالی از قزاقستان رفت و مدال طلا را از آن خود کرد.

براین اساس، روز گذشته در پایان مسابقات پنج وزن نخست نیز رحمان عموزاد در وزن ۶۵ کیلوگرم، علی سوادکوهی در وزن ۷۹ کیلوگرم و محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و محمدمهدی یگانه جعفری در وزن ۷۰ کیلوگرم پنجم شد.

قهرمانی تیم کشورمان در این مسابقات با کسب شش مدال طلا، یک نقره و یک برنز قطعی شد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرناایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا