سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

افزایش ردیف بودجه بیمه اجتماعی زنان و مادران معلولان برای اولین‌ بار در سال ۱۴۰۱

رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش ردیف بودجه بیمه اجتماعی زنان و مادران معلولان برای اولین‌بار در سال جاری به همت قوه مقننه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، علی‌محمد قادری در وبینار علمی تخصصی دختران، حمایت‌های روانی_اجتماعی، توسعه ضمن گرامیداشت میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر، گفت: این روز فرصت مناسبی است تا ضمن تکریم به این عزیزان، مسائل مختلف مرتبط با آنها را که امروزه در جامعه با آنها روبرو هستند بررسی کنیم و سیاست‌های اجتماعی و اقتصادی کلان را به‌گونه‌ای طراحی کنیم تا دختران و زنان ایران اسلامی در تحولات و پیشرفت اجتماعی و فرهنگی نقش موثری داشته باشند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، ادامه داد: دختران همان قشری هستند که بزرگ مبشر دین اسلام پیامبر مهربانی در زمانه جاهلیت ارج و قرب آنان را تا مذهب رحمت و عطوفت بالا برد، از آنجا که زنان و دختران سهم عمده‌ای در آرامش و رفاه خانواده و تربیت و رشد کودکان را برعهده دادند و اساسا بنیان سلامت اجتماعی و خانواده بر سلامت این قشر استوار است.

وی، تصریح کرد: در اهمیت جایگاه دختران در جامعه همین بس که این گروه از جامعه همان دختران دیروزی هستند که برای اولین‌بار در گروه همسانان خود در مهدهای کودک در مدارس با نقش‌های اجتماعی خود آشنا شدند و آنها می‌آموزند که یک زن در جامعه اسلامی چگونه تعریف می‌شود و چه انتظاراتی را باید پاسخ دهد.

به گفته قادری، سازمان بهزیستی کشور افتخار دارد به عنوان یکی از نهادهای اجتماعی و حمایتی تاثیرگذار در حفظ و تحکیم خانواده با اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های تخصصی گام‌های موثری در راستای توانمندسازی دختران نیازمند حمایت‌های اجتماعی، دختران توانخواه، مادران سرپرست خانوار، خودسرپرست و زنان و مادرانی که فداکارانه با آرامش از فرزندان دارای معلولیت خود در خانه نگهداری می‌کنند، برداشته است.

به گزارش ایرنا، یک میلیون و ۶۰۰ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی هستند. طبق آمار جامعه جهانی، معلولان ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند که در ایران این آمار ۱۰ درصد محاسبه می‌شود که سه درصد از آنها معلولیت شدید و خیلی شدید دارند. براین اساس جمعیت معلولان ایران بین هشت میلیون نفر برآورد می‌شود.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا