سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

علی خضریان: نحوه نظارت بر دانشگاه آزاد دستخوش تغییرات اساسی می‌شود

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به «طرح ساماندهی نظارتی دانشگاه آزاد اسلامی» گفت: با تصویب این طرح نظارت بر این دانشگاه دست خوش تغییرات اساسی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از مهر، علی خضریان با اشاره به بررسی جزئیات طرح ساماندهی نظارتی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: یکی از اتفاقاتی که لازم است در حوزه آموزش تعیین تکلیف شود، موضوع نظارت بر دانشگاه آزاد اسلامی است که از بدو تأسیس تا کنون به دلایل متعدد و در دوره‎‌های مختلف دچار فقدان نظارت اساسی بوده درحالیکه بخش عمده‌ای از دانشگاهیان در حال تحصیل یا فارغ التحصیلان از این دانشگاه هستند.

دیوان عدالت به شکایات علیه دانشگاه ورود می‌کند

نماینده مردم مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با بیان اینکه با تصویب طرح ساماندهی نظارتی دانشگاه آزاد اسلامی نظارت بر این دانشگاه دست خوش تغییرات اساسی خواهد شد، افزود: در صورت تصویب این طرح، صلاحیت رسیدگی به شکایات کارکنان و اساتید این دانشگاه به عهده دیوان عدالت اداری خواهد بود و دیوان اجازه ورود به شکایاتی از این دست را خواهد داشت.

وی با یادآوری اینکه طی ۲ سال گذشته که مسئولیت نمایندگی مجلس را به عهده داشتم، شاهد اعتراضات، تجمعات و تظلم خواهی از سوی اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی بوده‌ام، اضافه کرد: متأسفانه به این دلیل که مجلس به لحاظ قانونی نمی‌توانست به این موضوعات ورود کند، ورود به این عرصه‌ها راه به جایی نمی‌برد اما با تصویب این طرح، زمینه برای رسیدگی دیوان عدالت اداری به شکایات مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی فراهم می‌شود.

نظام حقوقی دانشگاه آزاد تعیین تکلیف می‌شود

خضریان تصریح کرد: از سوی دیگر در ماده نخست این طرح نیز ماهیت دانشگاه آزاد که در اساسنامه آن یک مؤسسه غیردولتی و غیرخصوصی عنوان می‌‎شد، تعیین تکلیف شد تا در یکی از نظامات حقوقی یعنی در ۴ حالت دولتی، مؤسسات خصوصی، شرکت‌های دولتی، مؤسسات عمومی غیردولتی قرار گیرد. البته ماهیت این دانشگاه همان غیردولتی و غیرخصوصی خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: با توجه به اینکه نمایندگان مجلس به پیشنهاد اینجانب در زمینه ورود دیوان محاسبات کشور به موضوع حساب‌‎های دانشگاه آزاد اسلامی رأی مثبت دادند، پیش بینی ما این است که با رأی مثبت نمایندگان مجلس یازدهم، زمینه ورود کارآمد نظارتی بر دانشگاه آزاد فراهم شود.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
مهر

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا