سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

انعقاد یک تفاهمنامه همکاری برای توسعه صنایع خلاق فرهنگی

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری تفاهمنامه همکاری با محوریت توسعه صنایع خلاق فرهنگی امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی، سه شنبه- ۱۷ خرداد- در مراسم رونمایی از تفاهم‌نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری که با حضور سورنا ستاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد، گفت: حضور موثر در حوزه صنایع خلاق فرهنگی یکی از اهداف اصلی این وزارتخانه در دولت مردمی محسوب می‌شود و بر همین اساس معاونت‌های مختلف ما به پرداختن مقوله اقتصاد فرهنگ توجه ویژه‌ای دارند تا فضای توسعه صنایع خلاق فرهنگی فراهم شود.

تدوین سند ویژه حوزه صنایع خلاق فرهنگی

عضو کابینه دولت مردمی در ادامه، به تدوین سند ویژه حوزه صنایع خلاق فرهنگی از سوی این وزارتخانه اشاره کرد و افزود: باید بتوانیم از تمامی ظرفیت‌های خود به بهترین شیوه استفاده کنیم تا توسعه صنایع فرهنگی از تهدید به فرصت تبدل شود.

وی اضافه کرد: معتقدیم این اتفاق با بهره‌مندی بهینه از فنآوری‌های نوین کاملا دست یافتنی است و به همین خاطر تدوین سند ویژه حوزه صنایع خلاق فرهنگی از سوی وزارت فرهنگ آغاز شده است.

برگزاری گردهمایی رایزنان فرهنگی به زودی /فعالیت رایزنی های فرهنگی در اروپا و آمریکای لاتین

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه همچنین به نقش مهم رایزنی های فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در توسعه صنایع فرهنگی خلاق کشور اشاره و خاطرنشان کرد: در گردهمایی رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف که به‌زودی برگزار خواهد شد، سه محور اصلی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت که «توسعه صادرات محصولات فرهنگی» یکی از مهمترین این محورها به شمار می آید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: این وزارتخانه به ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت رایزن های فرهنگی اهمیت ویژه‌ای قائل است و در همین راستا در ۱۵ کشور آمریکای لاتین و اروپا رایزنی‌های فرهنگی را پس از مدت‌ها فعال خواهیم کرد که اغلب این رایزنان از اساتید خبره حوزه‌های فرهنگی و هنری دانشگاه‌ها هستند.

توسعه صنایع خلاق فرهنگی در کشور در قاب تفاهمنامه

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود امضای تفاهم‌نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاونت علمی ریاست جمهوری را گامی موثر در جهت توسعه صنایع خلاق فرهنگی برشمرد و اظهار داشت: ما در وزارت فرهنگ با تشکیل ستادی ویژه و با استفاده از ظرفیت های سازمان های تابعه نهایت تلاش خود را می کنیم که به توسعه صنایع خلاق فرهنگی کمک کنیم.

وی به استفاده از ظرفیت شبکه‌های مردمی برای توسعه صنایع خلاق تاکید کرد و گفت: ۳۵ هزار مسجد فعال در کنار ۲۶ هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد تنها بخشی از ظرفیت‌های شبکه‌های مردمی است که به‌خوبی می تواند ایده‌های توسعه صنایع خلاق فرهنگی را عملیاتی کند.

تاکید بر اهمیت توسعه خانه‌های خلاق در سراسر کشور

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درباره اهمیت توسعه خانه‌های خلاق در سراسر کشور ،گفت: احداث خانه‌های خلاق و نوآوری در نقاط مختلف کشور اتفاق مثبتی در توسعه فرهنگی استان‌ها به حساب می آید. در این خصوص نیز معاونت امور استان‌های وزارت فرهنگ می‌تواند با همراهی جوانان پویا و انقلابی شهرهای مختلف به راه اندازی و توسعه خانه‌های خلاق و نوآوری در استان‌های مختلف کمک کند.

پایان پیام

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا