سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

حق بیمه دانشجویان اعلام شد

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی نرخ حق بیمه دانشجویی را اعلام کرد و گفت: نرخ حق بیمه سطح ۱۲ درصد با توجه به دستمزد شورای عالی کار، ۵۱۸ هزار تومان، نرخ حق بیمه سطح ۱۴ درصد، ۶۰۴ هزار تومان و نرخ حق بیمه سطح ۱۸ درصد، ۷۷۷ هزار تومان است. 

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، مهرداد قریب در نشست امضای تفاهم نامه سازمان تامین اجتماعی با معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت که در سازمان تامین اجتماعی برگزار شد با بیان اینکه تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه‌گر بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد گفت: ۱۵ میلیون بیمه شده اصلی داریم و شمار کل افراد تحت پوشش ما با احتساب افراد تحت تکفل و مستمری بگیران به بیش از ۴۵ میلیون نفر می‌رسد. 

وی افزود: این اقشار از خدمات ۱۸ گانه تامین اجتماعی از درمان گرفته تا تعهدات کوتاه مدت و بلندمدت استفاده می‌کنند. 

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی یکی از تکالیف دولت این است که تمام آحاد جامعه را تحت پوشش بیمه پایه همگانی قرار دهد گفت: تامین اجتماعی این ظرفیت را دارد و از زمان ورود دکتر موسوی، مدیرعامل جدید سازمان، تاکید این بود که باید برای تمام آحاد جامعه را برنامه ریزی کرده و در مدت زمانی تحت پوشش قرار دهیم، در همین راستا طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی طراحی شد. جلسات مختلفی با نهادهای مختلف داشتیم تا بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم و مردم از خدمات تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.

دانشجویان پزشکی «بیمه» می‌شوند

قریب ادامه داد: امروز شاهد امضای تفاهم نامه‌ای خواهیم بود که بتوانیم تمام دانشجویان پزشکی را در بخش‌های مختلف تحت پوشش قرار دهیم و آنها بتوانند از خدمات ما بهره مند شده و آینده خود را تضمین کنند. 

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه با ابلاغ سیاست‌های کلی تامین اجتماعی، قرار شد به لحاظ اطلاع رسانی و تحقق هدف توسعه پوشش بیمه همگانی، با اجرای این تفاهم نامه و اطلاع رسانی گسترده‌ای که خواهیم داشت بتوانیم در توسعه پوشش دانشجویان موفق شویم گفت: این افراد در قالب بیمه مشاغل آزاد با نرخ ۱۲،۱۴ و ۱۸ درصد بیمه می‌شوند که البته دو درصد این نرخ ها برعهده دولت است. 


وی نرخ حق بیمه دانشجویی را اعلام کردو گفت: نرخ حق بیمه سطح ۱۲ درصد با توجه به دستمزد شورای عالی کار، ۵۱۸ هزار تومان، نرخ حق بیمه سطح ۱۴ درصد، ۶۰۴ هزار تومان و نرخ حق بیمه سطح ۱۸ درصد، ۷۷۷ هزار تومان است.

به گفته قریب، نیازی به مراجعه حضوری به شعب و کارگزاری ها نیست و از صفر تا ۱۰۰ خدمات از طریق سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی ارائه می‌شود. 

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا