سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

اقدام دانشگاه‌های بزرگ به پذیرش بدون آزمون در رشته‌های روزانه

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور از استقبال دانشگاه‌های بزرگ از معرفی رشته‌های روزانه برای پذیرش های بدون آزمون خبر داد و گفت: ظرفیت پذیرش در رشته‌های روزانه بدون آزمون دانشگاه‌ها امسال افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، دکتر حسن مروتی، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۱ از نیمه دوم مردادماه جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ بازه زمانی مشخص یعنی حدود ۱۰ روز برای انتخاب رشته داوطلبان در رشته هایی که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد را در نظر خواهیم گرفت و علاقه مندان می‌توانند در این رشته‌های بدون آزمون ثبت نام کنند.

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: برنامه ما این است که ثبت نام داوطلبان در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی همزمان با انتخاب رشته رشته‌های با آزمون صورت بگیرد.

مروتی با تاکید بر اینکه ظرفیت پذیرش در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها حدودا ۸۵ درصد است، اظهار کرد: نتایج پذیرش در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه ها همزمان با نتایج کنکور در اواخر شهریور ماه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پذیرش در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی صرفا مخصوص مراکز غیردولتی نیست دانشگاه‌های دولتی هم ظرفیت هایی در این زمینه اعلام کردند به‌طوری‌که امسال حتی دانشگاه تهران برای رشته‌های روزانه نیز یک سری رشته‌ها را برای پذیرش بدون آزمون معرفی کرده است.

وی تاکید کرد: ظرفیت پذیرش در رشته‌های روزانه بدون آزمون دانشگاه‌ها امسال افزایش یافته است و هر اندازه متقاضی برای این موارد بیشتر باشد، این ظرفیت‌ها افزایش می یابد. در واقع ما سال‌های گذشته پذیرش بدون آزمون دوره روزانه در دانشگاه‌های بزرگ را نداشتیم، اما امسال وضعیت متفاوت شده است.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا