سه کشور اروپایی خواستار مشارکت غول‌های فناوری در توسعه زیرساخت مخابراتی شدند

سه کشور فرانسه، ایتالیا و اسپانیا سندی را تنظیم و در آن از کمیسیون اروپا خواستند تا قانون جدیدی را برای تامین مالی زیرساخت‌های مخابراتی توسط شرکت‌های بزرگ فناوری وضع کند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از فارس، در سندی که روز دوشنبه منتشر شد، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا در حال افزایش فشار بر کمیسیون اروپا برای ارائه قانونی جدید هستند. این قانون تضمین می‌کند شرکت‌های بزرگ فناوری تا حدودی باید زیرساخت‌های مخابراتی را در این منطقه تامین مالی می‌کنند. این اولین بار بود که سه دولت موضع مشترک خود را در این زمینه ابراز می کردند.

رگولاتورهای اتحادیه اروپا در ماه می گفتند که در حال تجزیه و تحلیل این موضوع هستند که آیا غول های فناوری مانند گوگل، متا و نتفلیکس باید بخشی از هزینه های ارتقاء شبکه های مخابراتی را برعهده بگیرند یا خیر.

در یک مقاله مشترک این سه دولت گفتند که 55 درصد از ترافیک اینترنت را این شش اپراتور اشغال می‌کنند. در این سند آمده که این امر هزینه‌های خاصی را برای اپراتورهای مخابراتی اروپایی از نظر ظرفیت ایجاد می‌کند، در زمانی که آنها در حال حاضر سرمایه‌گذاری هنگفتی در پرهزینه‌ترین بخش‌های شبکه‌ها با 5 جی و Fiber-To-The-Home دارند.

این سازمان خواستار آن شد که شبکه های مخابراتی اروپایی و ارائه دهندگان بزرگ محتوای آنلاین، سهم منصفانه ای از هزینه های شبکه را بپردازند. در این سند آمده: ما خواستار یک پیشنهاد قانونی هستیم تا اطمینان حاصل شود که همه بازیگران بازار در هزینه‌های زیرساخت دیجیتال مشارکت دارند.

دو مقام دولت ایتالیا جزئیات این سند مشترک را تایید کردند. یکی از آنها گفت که دولت رم قرار است پیش از برگزاری انتخابات عمومی در ماه سپتامبر از ظرفیت مراقبتی خود حمایت غیررسمی کند.

بر اساس مطالعه ای که گروه لابی مخابراتی ETNO در اوایل سال جاری منتشر کرد، کمک سالانه 20 میلیارد یورویی از طرف غول های فناوری به شبکه می تواند 72 میلیارد یورو به اقتصاد اتحادیه اروپا کمک کند. با این حال، فعالان حقوق دیجیتال هشدار داده‌اند که پرداخت این هزینه ها توسط شرکت های بزرگ فناوری می‌تواند قوانین بی‌طرفی شبکه اتحادیه اروپا را تهدید کند.

در این سند مشترک آمده: هرگونه پیشنهاد قانونی باید انصاف بین کاربران را مطابق با قوانین بی طرفی شبکه تضمین کند، این یک اصل است که ما کاملا باید آن را حفظ کنیم.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
فارس

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا