ابراهیم نعیمی: رفتارهای خود آسیب‌رسان دانشجویان در سال ۱۴۰۰ حدود ۲۸ درصد کاهش یافته است

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

نعیمی گفت: بر اساس آمار سالانه پزشکی قانونی که هفته گذشته به دستمان رسید، تعداد رفتارهای خود آسیب‌رسان دانشجویان در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ حدود ۲۸ درصد کاهش یافته که این روند با غربالگری صحیح اتفاق افتاده است.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، مراسم افتتاحیه اولین دوره ارتقا و مهارت افزایی مشاوران، روانشناسان و کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه‌های کشور با حضور هاشم داداش‌پور، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، ابراهیم نعیمی، مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان، حجت‌الاسلام اکبری اقدم، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علامه طباطبایی در سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی آدینه برگزار شد.

ابراهیم نعیمی، مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در این نشست گفت: متولی سلامت جسمانی و روانی دانشجویان کشور هستیم. باید برنامه ریزی‌های منسجمی را برای فعالیت‌های مراکز مشاوره کشور داشته باشیم تا به سمت چهارچوب درست با اهداف از پیش تعیین شده درست حرکت کنیم.

نعیمی تصریح کرد: بر اساس آمار سالانه پزشکی قانونی که هفته گذشته به دستمان رسید، تعداد رفتار‌های خود آسیب‌رسان دانشجویان در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ حدود ۲۸ درصد کاهش یافته که این روند با غربالگری صحیح اتفاق افتاده است.

تمام مجموعه عوامل موثر در رفتار‌های خود آسیب‌رسان بر عهده دانشگاه‌ها نیست

وی افزود:  مراکز مشاوره، روانشناسان و مددکاران در این زمینه بسیار موثر هستند. از حدود ۸ هزار سال پیش تا به امروز، انسان در عرصه‌های تکنولوژی رشد روز افزونی داشته است؛ اما با این وجود آرامش زیادی را در زندگی خود نمی‌بیند.

نعیمی گفت: در حوزه فناوری‌های مختلف تئوری داریم و آزمون و خطا باعث رشد تکنولوژی در علوم ریاضی، فنی و تجربی خواهد شد؛ اما در حوزه علوم انسانی بسیاری از تئوری‌ها به عمل منجر نمی‌شوند و رضایت از زندگی را شاهد نیستیم که اندیشمندان در این زمینه نظرات مختلفی دارند.

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: اندیشمندان در مورد خدا، جهان و حقیقت انسان همواره به تفکر پرداخته‌اند به صورتی که در مورد جهان به تئوری‌هایی دست یافته‌اند، اما در مورد خداوند نتوانستند خیلی رشد یابند، اما سبک زندگی برای ما به نحوی است که می‌توانیم به جز مبانی علم و تجربه از راه چهارم یعنی مبانی وحیانی نیز استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: انسان از درد‌ها دور شود و آرامش یابد این دیدگاه مادی است ما به عنوان مسلمان اینگونه فکر نمی‌کنیم، زیرا دنیا مقدمه‌ای برای رسیدن به آخرت است. خداوند قانونمندی‌هایی را در حوزه‌های مختلف ایجاد کرده است که علوم مختلف را تشکیل می‌دهد. ما در حوزه دانش روانشناسی تا یک جایی با غرب هم عقیده هستیم و زمانی که به سمت ماتریالیستی می‌رود ما از آن جدا می‌‎شویم، زیرا ما به روح اعتقاد داریم.

نعیمی افزود: تلاش داریم در این دوره مبانی فکری این تفاوت‌ها را بررسی کنیم. اکنون ۱۷۰ نفر از مشاوران و مددکاران و اساتید روانشناسی اکنون در اینجا حضور یافته اند؛ بنابراین ما باید نگرش‌های صحیحی را با توجه به زیست بوم خود به دست آوریم و در اختیار دانشجویان قرار دهیم. سبک زندگی ایرانی اسلامی از عمل و رفتار ما آغاز می‌شود، بنابراین آنچه را که می‌آموزیم ابتدا باید در عملکرد ما نمایان شود تا بتوانیم تاثیر آن را بر روی افراد دیگر بگذاریم.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا