محمود کریمی بیرانوند: میناب قطب تولید و فروش صنایع دستی ایران خواهد شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

میناب_معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، گفت:با راه اندازی بازارچه مشاغل خانگی در میناب، این شهرستان به قطب تولید و فروش صنایع دستی در کشور تبدیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از خبرگزاری رضوی، محمود کریمی بیرانوند در حاشیه کلنگ زنی بازارچه مشاغل خانگی در میناب، با بیان این که بازارچه مشاغل خانگی میناب نخستین بازارچه مشاغل خانگی در کشور است، افزود:این بازارچه با همکاری فرمانداری، شهرداری و بخش خصوصی راه‌اندازی می‌شود.
وی اضافه کرد:فاز نخست این طرح ظرف یکسال به بهره برداری می‌رسد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار تصریح کرد: هر چه از محل اجرای این طرح کسری وجود داشته باشد از محل منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با همکاری استانداری هرمزگان تهیه و تامین می‌شود.
وی با بیان این مطلب که میناب ظرفیت های بسیار گسترده ای در زمینه صنایع دستی و مشاغل خانگی دارد، اظهار داشت: با اتفاقاتی که به همت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حوزه صدور مجوزهای مشاغل خانگی و افزایش اعتبارات در این بخش رخ داده امیدواریم در آینده ای نزدیک شهرستان میناب به عنوان قطب صنایع دستی و مشاغل خانگی شناخته شود.
کریمی بیرواند همچنین افزود:با راه‌اندازی بازارچه مشاغل خانگی در میناب، این شهرستان به قطب تولید و فروش صنایع دستی در کشور تبدیل می‌شود.
این مسئول اظهار داشت:شهرستان میناب هم در زمینه رخدادهای خوب و هم در زمینه مهارت‌های لازم در حوزه مشاغل خانگی دارای ظرفیت‌های فراوانی است.
معاون وزیر کار ادامه داد:مردم میناب انسان‌های پرتلاش، با انگیزه و هنرمندان چیره دستی در حوزه صنایع دستی دارد که با راه‌اندازی بازارچه ویژه مشاغل خانگی در این شهرستان به زودی شاهد رخدادهای مثبتی که به نفع مردم است خواهیم بود.
گفتنی است کلنگ بازارچه مشاغال خانگی میناب در زمینی به مساحت هفت هزار و 500 متر مربع و اعتبار هفت میلیارد تومان به زمین زده شد.
گفتنی است از سال 1390 تا شهریورماه جاری یک هزار و 737 مجوز در حوزه مشاغل خانگی در میناب صادر شده است.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
خبرگزاری رضوی

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا