علی خطیبی: حقوق استادان حق‌التدریس افزایش می‌یابد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون مالی و اداری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تلاش برای افزایش حقوق استادان حق‌التدریس‌ خبر داد و گفت: حقوق این استادان مشمول قانون خاصی نیست و دانشگاه‌ها باید از محل اعتبارات مالی (بودجه تملک دارایی‌های مالی) خود آن را پرداخت کنند. 

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، علی خطیبی، اظهار داشت: استادان حق التدریس همانند اعضای هیات علمی فعالیت می‌کنند و ۴۰ تا ۵۰ درصد بار دانشگاه‌ها بر دوش آنها است؛ اما زمانی که حرف از پرداخت دستمزد آنها می شود، کسی حمایت نمی‌کند.

وی ادامه داد: این استادان هویت سازمانی و حقوق کافی ندارند و حتی با مشکلات گوناگون مانند فقدان امنیت شغلی، نداشتن بیمه و دستمزد پایین روبرو هستند. 

دانشگاه ها ۱۰ درصد از منابع اختصاصی و داخلی خود را باید صرف حقوق استادان حق‌التدریس کنند. کمک‌های مالی به دانشگاه‌ها را در اولویت قرار داده‌ایم تا بتوانند افزایش حقوق حق التدریسی ها را پرداخت کنند و پیگیری این موضوع ربطی به مجلس ندارد. 

معاون مالی و اداری وزارت علوم خاطرنشان کرد: قانون، برای پرداخت حقوق سقف گذاشته است و کسی نمی‌تواند از آن بیشتر دریافت کند. در این زمینه بیشترین حد حقوق اعضای هیات علمی ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و افزایش حقوق استادان حق التدریس مشمول قانون خاصی نیستند.

علیرضا منادی سفیدان نماینده کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز پیش از این اعلام کرده بود: در هر دانشگاهی بودجه‌ای پیش بینی شده است که باید از آن طریق حقوق استادان حق التدریس پرداخت شود. طبق قانون برنامه و بودجه هر ساله بودجه تدوین می‌شود و دانشگاه ها پس از واریزی می توانند حقوق استادان حق التدریس را پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: استادان حق التدریس حقوق مناسبی ندارند و دریافتی آنها با ساعات کاریشان قابل قبول نیست. در این زمینه میزان حقوق ها را افزایش می دهیم و بودجه ای را نیز پیش بینی خواهیم کرد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا