جایزه علمی بین‌المللی ژان تریکار به پژوهشگر پسادکتری دانشگاه فردوسی اهدا شد

پژوهشگر پسادکتری دانشگاه فردوسی مشهد موفق به دریافت جایزه علمی بین‌المللی «ژان تریکار» انجمن بین‌المللی ژئومورفولوژی شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، دکتر نرگس کریمی‌نژاد؛ پژوهشگر پسادکتری دانشگاه فردوسی مشهد که تحت راهنمایی و حمایت دکتر عادل سپهر؛ دانشیار دانشکده منابع طبیعی و محیط‌زیست بر روی فرسایش‌های تونلی و فرونشست دشت‌های خراسان رضوی در حال پژوهش است؛ موفق به دریافت جایزه علمی بین‌المللی «ژان تریکار» انجمن بین‌المللی ژئومورفولوژی شد.

جایزه ژان تریکار یکی از معتبرترین جوایز بین‌المللی ژئومورفولوژی در جهان است که به یادبود پروفسور ژان تریکار به پژوهشگران جوان حوزه ژئومورفولوژی با دستاوردهای برجسته در موضوعات مرتبط با ژئومورفولوژی تعلق می‌گیرد. این جایزه برای اولین بار امسال به یک محقق ایرانی و پژوهشگر پسادکتری دانشگاه فردوسی مشهد در یازدهمین همایش بین‌المللی ژئومورفولوژی در کویمبرا پرتغال اعطا شد.

دکتر کریمی‌نژاد در پروژه علمی مدیریت ریسک و اکوژئومورفولوژی فرونشست و فروچاله‌های استان خراسان رضوی تحت راهنمایی دکتر عادل سپهر، موفق به چاپ دستاوردهای علمی در این حوزه و دریافت گرنت پژوهشگران جوان انجمن بین‌المللی ژئومورفولوژی و جایزه بین‌المللی ژان تریکار شد.

بنابر اعلام روابط‌عمومی دانشگاه فردوسی مشهد؛ دکتر عادل سپهر، دانشیار دانشکده منابع طبیعی و محیط‌زیست، مجری پروژه مطالعات فرونشست و فروچاله استان خراسان رضوی و عضو هیئت‌مدیره انجمن بین‌المللی ژئومورفولوژی و نماینده رسمی ایران در این انجمن است.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا