موفقیت دانشجویان دانشگاه شریف در کسب مقام سوم مسابقات بین‌المللی طراحی هواپیما

 دانشجویان هوافضای دانشگاه‌ صنعتی‌ شریف به سرپرستی «محمدباقر ملائک» در جدیدترین دوره از مسابقات بین‌المللی طراحی هواپیمای RAeS، موفق به کسب مقام سوم شدند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، در مسابقات بین المللی طراحی هواپیمای سبک ۲۰۲۲-۲۰۲۱، تیم ShadX متشکل از دانشجویان دوره کارشناسی دانشکده مهندسی هوافضای شریف به سرپرستی دکتر ملائک موفق شد از میان ۵۰ تیم شرکت کننده با طراحی هواپیمای LyreBird مقام سوم این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهد.

رتبه های اول و دوم این دوره از مسابقات به ترتیب توسط انگلیس و ایتالیا کسب شد که اعضای این دو تیم را دانشجویان دکترا تشکیل دادند. نکته قابل توجه اینکه ShadX، تنها تیم در این مسابقات بود که کلیه اعضای آن دانشجویان مقطع کارشناسی هستند.

سامان بختیاری، آزاده ایزدی، ملیکا سبزیکاری، پارسا اینانلو، میلاد بهاری، آرش فتح لیپایی و زهرا جوینده اعضای تشکیل دهنده تیم ShadX هستند.

تیم طراحی هواپیمای شریف ShadX پیش از این در سال ۲۰۱۹-۲۰۱۸ در مسابقات بین المللی هوانوردی و فضانوردی آمریکا  AIAA  در بخش طراحی هواپیما موفق به کسب مقام اول شده بود، این بار به دلیل موانع موجود تصمیم گرفت در مسابقات RAeS انگلستان شرکت کند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا