افتتاح اندیشکده سلامت، جمعیت و خانواده در دانشگاه آزاد اسلامی

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

اندیشکده سلامت، جمعیت و خانواده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از مهر، اندیشکده «سلامت، جمعیت و خانواده» نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی ظهر پنجشنبه با حضور «دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، «دکتر سیدمحمد حسینی» معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس، «حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شریفانی» مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی و « سیدکاظم فروتن» دبیر ستاد ملی جمعیت افتتاح شد.

دکتر حسینی معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس در این مراسم با قدردانی از اقدام دانشگاه آزاد اسلامی در راه اندازی این اندیشکده گفت: ۱۳۵ آیه قرآن کریم به صورت مستقیم به اهمیت تدبر، تعقل و اندیشه اشاره دارد و در اسلام بر مشورت و هم‌اندیشی تأکید شده است. از این رو انتظار می رود اندیشکده ها با ایده‌یابی، ایده‌سازی و ارائه پیشنهاد، بتوانند راهکارهایی خلاقانه و نوآورانه ارائه کرده و با شبکه‌سازی و هم‌افزایی با یکدیگر و دیگر متفکران، در کنار تربیت نخبگان، نگاه به آینده را ترسیم کنند.

وی با اشاره به اهمیت توجه به حوزه سلامت، جمعیت و خانواده گفت: سلامت جسم و روح از اهمیت زیادی برخوردار است و در حال حاضر نیز شاهد جنگ های میکروبی و بیولوژیک در جهان با هدف ضربه زدن به انسان ها، گیاهان و جانوران هستیم و باید برای مقابله با این تهدیدات، راهکار داشته باشیم. در حوزه جمعیت و خانواده نیز سالهاست مقام معظم رهبری نسبت به جوانی جمعیت تذکر و هشدار می دهند و همین موضوع اهمیت پرداختن به جمعیت و مسئله خانواده را آشکار می کند.

دکتر حسینی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم جوانی جمعیت را در اولویت قرار داده اما در آغاز راه هستیم و اندیشکده «سلامت، جمعیت و خانواده» نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی می تواند در این مسیر به دولت کمک کند. امیدواریم این اقدامات در کنار اقدامات میدانی، منجر به نتایج سنجیده و دقیق شود.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس در پایان با قدردانی از دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی بتواند با اقدامات مفیدی که انجام می دهد، برای دیگر دانشگاه ها الگو باشد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
مهر

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا