سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

امید رضایی فر: نظام ایده‌ها و نیازها در معاونت فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تدوین شد

مدیرکل دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نظام ایده‌ها و نیازها به عنوان دستاوردی بزرگ در معاونت فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تدوین شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، «امید رضایی فر» روز دوشنبه در شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان مرکزی، افزود: ۶ هزار و ۷۰۰ نیاز در کشور شناسایی شده و مقرر شده تحقیقات دانشگاهی و پایان نامه ها بر اساس این نیازها که در این سامانه یک متقاضی صنعتی و اجتماعی دارند، انجام شود.

وی ادامه داد: وزارت علوم در یکسال گذشته در حوزه فناوری و نوآوری تلاش کرده در حوزه سیاست‌گذاری و حمایت از برنامه‌های در حال تدوین، که پارک‌های علم و فناوری قابلت اجرای آن را دارند به عنوان بازوان خود در استان‌ها مورد حمایت قرار دهد.

مدیرکل دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: رتبه نوآوری کشور از شاخص جهانی ۶۰ به ۵۳ ارتقا یافته که با توجه به حوزه‌های مختلف سیاست‌گذاری و تدوین برنامه‌های حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان باید زمینه تقویت این رتبه را فراهم کرد.

رضایی فر گفت: طرح دستیار فناوری از جمله اقدامات حمایتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و در این طرح دانشجویان علاقه‌مند با دریافت کمک هزینه از معاونت فناوری و نوآوری این وزارتخانه در شرکت های دانش‌بنیان مستقر می شوند.

وی ادامه داد: ارائه یارانه تجاری سازی از جمله برنامه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در هفته پژوهش بوده و با شرکت‌هایی که محصولات خود را به تفاهم‌نامه با طرف صنعتی برسانند یارانه تعلق می‌گیرد.

مدیرکل دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: تدوین یارانه مالکیت فکری از دیگر برنامه‌های این وزارتخانه برای حمایت از پژوهشگران و فناوران است.

۱۹۴ شرکت فناور در پارک علم و فناوری استان مرکزی فعالیت دارند

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی در این نشست گفت: ۱۹۴ شرکت در این پارک فعالیت می کنند که بیشتر دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها در این شرکت‌ها فعال هستند .

«محمد علی داستان» افزود: گردش مالی پارک علم و فناوری استان مرکزی سال گذشته ۲۲۴ میلیارد تومان و ۲۱۵ میلیون تومان فروش محصول داشته‌ است.

وی ادامه داد: ۲ میلیون دلار محصول سال گذشته از پارک علم و فناوری استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد.

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی خاطر نشان کرد: این پارک به عنوان دهمین پارک به انجمن بین المللی پارک‌ها پیوسته است.

داستان گفت: ۱۱۷ شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری استان مرکزی فعالیت می‌کنند که افزایش این شرکت‌ها به ۱۴۰ شرکت در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: ایجاد سه خانه خلاق در اراک و چند خانه در استان مرکزی در دستور کار پارک علم و فناوری استان قرار دارد.

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی اظهار داشت: پارک علم و فناوری استان با دانشگاه اراک و دانشگاه پیام نور استان تفاهم‌نامه امضا کرده و با جهاد دانشگاهی استان نیز همکاری می کند.

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان مرکزی با حضور استاندار و برخی از مدیران استانی این استان در ۳۱ غرفه با عنوان دستاوردهای نوآورانه و فناورانه گشایش و از محصولاتی همچون پرینتر سه بعدی، شیرهای خاص، آب شیرین کن صنعتی، شامپوی فری سولفات برای اولین بار در استان مرکزی تولید شده است رونمایی شد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا