درباره معافیت واردات ماشین آلات چاپ از تعرفه گمرکی

نشست معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مسئولان اتحادیه‌های اصناف وابسته به صنعت چاپ در سالن جلسات معاونت امور فرهنگی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نشست معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مسئولان اتحادیه‌های اصناف وابسته به صنعت چاپ در روز دوشنبه چهاردهم آذر در سالن جلسات معاونت امور فرهنگی برگزار شد.

در این نشست «یاسر احمدوند» معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اهمیت ارتباط و تعامل دولت و بخش خصوصی در حل مشکلات صنعت چاپ از اقدامات صورت گرفته برای اصلاح آیین‌نامه صدور مجوز واحد‌های چاپ و نیز طرح استانی شدن اتحادیه‌های چاپ تقدیر و اعلام کرد: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رفع مشکلات این صنعت اهتمام جدی دارد.

احمدوند با اشاره به برگزاری این جلسه در راستای حل مشکلات و موانع پیش رو در حوزه چاپ ادامه داد: برگزاری چنین جلساتی باید منجر به رفع مشکلات و موانع در حوزه‌های مربوطه شود و برای رسیدن به چنین نتیجه‌ای لازم است مشکلات و موانع پس از تعیین اولویت در شورای راهبردی مطرح شود.

او افزود: بهره­ گیری از ظرفیت‌های بخش‌های علمی، حقوقی و اقتصادی نیز در رسیدن به اهداف در حوزه‌های فرهنگی بویژه در بخش‌های صنعت چاپ ضروری است و لازم است از حضور افراد متخصص در این موضوعات در کارگروه‌های مربوطه استفاده کنیم.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دستاورد‌ها قدم به قدم به دست می‌آید، تصریح کرد: ظرفیت‌هایی در توسعه صنعت چاپ وجود دارد که از دغدغه‌های وزیر محترم فرهنگ نیز به شمار می­ آید و باید، ساز و کار آن از سوی اهالی صنعت چاپ تدبیر شود، ما نیز آمادگی پیگیری آن را از مراجع ذی صلاح داریم.

او در ادامه با اشاره به موضوع ارائه تسهیلات نوسازی دستگاه‌های چاپ، گفت: تلاش می­کنیم تسهیلات به نرخ ارزان به دست صاحبان کسب و کار چاپ و نشر برسد.

احمدوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چگونگی تخصیص کاغذ دولتی، افزود: مقدار کاغذی که امسال از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع می‌شود به اندازه ۱۰ درصد نیاز نشر کشور هم نیست و معاونت امور فرهنگی به اندازه نیاز ناشر و در صورت چاپ کتاب فرهنگی بخشی از کاغذ آن را تامین می­کند و در آینده نیز دیگر چیزی به نام کاغذ دولتی وجود نخواهد داشت.

در ابتدای این نشست علی اکبر ابراهیمی مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از عملکرد این دفتر در حوزه ارتباط با اتحادیه‌های اصناف وابسته به صنعت چاپ ارائه کرد.

او درباره شناسنامه دستگاه‌های چاپ گفت: بر اساس آیین نامه و مصوبه سال ۱۳۷۵ تمامی دستگاه‌های چاپ باید دارای شناسنامه باشد و نقل و انتقال آن باید در دفترخانه صورت بگیرد.

برخی از حاضران در این نشست نظرات و پیشنهاد‌های خود در راستای رفع مشکلات و موانع پیش رو در حوزه چاپ در استان­‌ها را ارائه کردند. از جمله موضوعات مورد بحث در این جلسه می­توان به پیگیری معافیت گمرکی دستگاه‌های چاپ، توجه به چاپ دیجیتال و ایجاد مرز بین آن با تکثیر، ارائه تعریفی مشخص از ضوابط چاپ دیجیتال و … اشاره کرد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا