سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

اعلام برگزیدگان رویداد ایده‌پردازی هیأت

هشت برگزیده اولین رویداد ایده‌پردازی هیأت (راه) از میان ۱۵۰ رویداد انتخاب و معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، اوایل آذرماه بود که سازمان هیأت و تشکل‌های دینی با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران اولین رویداد ایده‌پردازی هیأت (راه) را با هدف ایجاد فرصتی برای نقش‌آفرینی مؤثر هیأت‌ها، تشکل‌های دینی و ظرفیت‌های مردمی در حل مسائل اجتماعی کشور برگزار کرد و از تمامی علاقه مندان خواست تا پایان آذرماه ایده‌های خود را با توسعه معنایی کلیدواژه «خانه مادری» در قالب سه محور موضوعی (تقویت انسجام اجتماعی)، (تقویت محافل خانگی با محوریت بانوان) و (میان‌داری اجتماعی بانوان) به دبیرخانه رویداد ارسال کنند.

پس از آن ۱۵۰ ایده در سایت دبیرخانه رویداد ثبت و مورد بررسی و ارزیابی داوران قرار گرفت. از این میان ۱۱۰ ایده در پیش رویداد که در خانه خلاق و ونوآوری تبیان برگزار شد مورد ارزیابی قرار گرفتند و در نهایت ۲۸ ایده مجوز ورود به مرحله نهایی را کسب کرد.

رویداد حضوری به مدت ۳ روز در تکیه نیاوران تهران برگزار شد که در روزهای نخست با حضور منتورها (راهنمایان) ایده‌ها چکش کاری شد. از عصر روز جمعه ۱۶ دی ماه ارائه ایده‌ها در حضور داوران حجت الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی، حجت الاسلام محمد جواد زهرایی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، زهره جعفری سرپرست دفتر امور زنان و خانواده استانداری تهران و سید رضا کاظمی مدیرعامل تبیان آغاز شد.

حجت‌الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی در مراسم اختتامیه اولین رویداد ایده‌پردازی هیأت (راه) اظهارداشت: متاسفانه حضور مردم در مسجد کم شده است اما واقعیت این است که هنوز کمیت قابل توجهی از مردم حدود ٨٠ درصد هیأت می‌روند.

وی با طرح اینکه قطعاً دشمن برای ضربه زدن به هیأت برنامه‌ریزی کرده است، گفت: هیأت محدود به مراسم شده است و این در اول انقلاب هم نبود. امروز هیأت‌ها در محله خود هم اثرگذار نیستند و صرفاً مناسک شده است و تعداد محدودی شرکت می‌کنند و هیأت‌ها هم سراغ حل مسائل نمی‌رود.

باباخانی با بیان اینکه سنت به معنای مفهوم است و دارای فرامتن است تصریح کرد: هیأت‌ها ما را با گذشته درگیر نمی‌کنند و نیازمند بازتعریفی سنت‌ها هستند. از سوی دیگر رویکرد مدرن ما را دچار نوآوری ‌های بدون محتوا کرده است. سنت‌ها از محتوا خالی می‌شود و بدون معنا و خاصیت ارائه می‌شود.

رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی گفت: افراد به هیأت می‌روند و سینه می‌زنند اما تغییری در رفتار او ایجاد نمی‌شود. هیأت هیچ اثری در محله ندارد و دچار کالاایسم و کمیت در هیأت شده‌ایم.

وی افزود: در سازمان هیأت و تشکل‌های دینی وظیفه تسهیل‌گری داریم تا افراد که فکر و ایده دارند دور هم جمع کنیم و این سنت‌ها را احیا کنیم و نگاهی به شرایط روز داشته باشیم. در این سازمان چند هدف داریم که یکی رویداد ایده پردازی است که باید در کشور تکثیر شود تا هیأت برای ٨٠ میلیون ایرانی برنامه داشته باشد و از سوی دیگر نگاه مردم به هیأت تغییر کند.

وی با بیان اینکه بیانات رهبری نشان می‌دهد که انتظار دارند از قالب هیأت، مسجد و رسانه احیا شود گفت: به برکت معرفت و رویکرد هیأت می‌توان این ظرفیت را احیا کرد. در مراسم اختتامیه ۸ ایده به عنوان برتر انتخاب شدند که بناست حمایت های ویژه ای از آن ها صورت گیرد.

اسامی به برگزیدگان و هدایای آنان به شرح زیر است: ۱- سدره – ۸۰ میلیون جایزه نقدی ۲- بنت الهدی – ۸۰ میلیون جایزه نقدی۳- طرح تشرف رویش – ۸۰ میلیون جایزه نقدی۴- هوما – ۸۰ میلیون جایزه نقدی۵- عرش – ۸۰ میلیون جایزه نقدی۶- ایرانیوم – ۱۰ میلیون تومان جایزه نقدی۷- سفیران زینب – ۱۰ میلیون تومان جایزه نقدی۸- رویش امید – ۱۰ میلیون تومان جایزه نقدیبه تمام ۲۳ ایده برتر وام ۱۰۰ میلیون تومانی اهدا می‌شود و خانه خلاق و نوآوری تبیان نیز به تمامی این ایده‌ها ۳ ماه فضای کار اشتراکی اختصاص می دهد. آموزش و راهنمایی اجرای ایده‌ها نیز به صورت رایگان برای آنان انجام می شود. اداره کل بانوان سازمان تبلیغات اسلامی نیز به گروه‌های برتر خانم در میان ۸ ایده برتر مبلغ ۵ میلیون تومان هدیه نقدی داد.

اقبال شاکری نماینده مجلس شورای اسلامی در این مراسم اعلام کرد که گروه‌های حاضر را در این رویداد را با گروه‌های دانش‌بنیان و صندوق های کارآفرینی و حمایتی مرتبط خواهد کرد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا