ظرفیت‌های بین‌المللی گردشگری استان در رویداد ۲۰۲۳ اردبیل معرفی می‌شود

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: رویداد ۲۰۲۳ اردبیل فرصت مناسبی برای معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری و بهره‌مندی از مزایای آن برای توسعه همه جانبه استان است.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، حسن محمدی ادیب، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در گفتگو با ایسنا با اشاره به انتخاب استان اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۳ میلادی اظهار کرد: در سومین نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در شهر خجند تاجیکستان در سال ۱۳۹۸، اردبیل به‌عنوان پایتخت گردشگری اکو در سال ۲۰۲۳ انتخاب شد که مهمترین اتفاق و رویداد برای استان اردبیل در حوزه گردشگری محسوب می شود.

محمدی ادیب بیان کرد: تاکنون ۱۸ برنامه ملی و بین‌المللی برای اجرا در رویداد اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو مصوب شده‌اند و در ادامه برنامه‌های دیگری نیز به این مجموعه اضافه می‌شوند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی مختلف نیز برنامه‌های خود را علاوه بر ۱۸ برنامه مصوب به اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل ارائه کردند که با همکاری بین بخشی و اعلام آمادگی سازمان‌ها و ادارات مختلف به صورت اثرگذار در سطح استان اجرا خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل ضمن اشاره به جاذبه‌های منحصربه‌فرد زندگی عشایری برای گردشگران و پررنگ‌تر بودن این قابلیت در شمال استان گفت: ششم و هفتم اردیبهشت ماه برنامه‌های مختلفی در اردبیل اجرا می‌شود و در شهرستان بیله‌سوار نیز جشنواره بین‌المللی کوچ عشایر شاهسون مغان برگزار خواهد شد که این مهم فرصت مناسبی برای استان است که امید می‌رود با اجرای برنامه های مصوب و آتی شاهد ثمربخشی هر چه بیشتر این رویداد برای توسعه استان باشیم.

وی به برنامه‌های مصوب در رویداد ۲۰۲۳ اشاره کرد و گفت: از جمله مهمترین این برنامه‌ها می توان به برگزاری شب‌های فرهنگی اردبیل در ۹ کشور عضو اکو، برگزاری نشست های علمی، برگزاری کنفرانس‌ها و همایش‌های بین المللی، نشست وزرای گردشگری در اردبیل و برنامه‌های متعدد دیگر اشاره کرد.

محمدی ادیب از فعالیت ۶ کمیته در زیرمجموعه ستاد برگزاری رویداد ۲۰۲۳ اردبیل خبر داد و افزود: برای هماهنگی‌های بیشتر و تقسیم کار، کمیته‌های اقتصادی؛ زیرساخت‌ها و امور شهری؛ پشتیبانی؛ فرهنگی، آموزشی و اجتماعی؛ انتظامی و تبلیغات تشکیل یافتند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در خصوص مهمترین اهداف برگزاری رویداد ۲۰۲۳ اظهار کرد: اهداف زیادی در برگزاری این رویداد دنبال می‌شود که از مهمترین آنها می توان به برندسازی گردشگری استان اردبیل در سطح بین‌المللی، معرفی هویت تاریخی و فرهنگی استان اردبیل و تاکید بر اشتراکات فرهنگی با کشورهای عضو اکو، تولید محتوا در خصوص جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل، توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان، جذب سرمایه گذاران ملی و بین‌المللی اشاره کرد.

محمدی ادیب بیان کرد: برگزاری رویداد اردبیل ۲۰۲۳ تنها بر عهده اداره کل میراث‌ فرهنگی استان نیست و سایر نهادها، دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های مردم نهاد نیز در این راستا نقش مهمی دارند و امید است با همکاری بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی بتوانیم از مزایای این فرصت بسیار مهم در راستای توسعه همه جانبه استان اردبیل بهره‌مند شویم.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا