افتتاح شبکه دانشگاه ایرانی

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

شبکه دانشگاه ایرانی به عنوان شبکه‌ای صوتی – تصویری در فضای مجازی برای فرهیختگان و دانش پژوهان ایرانی و غیرایرانی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه دانشگاه ایرانی با حضور دکتر کلانتری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر رضا پورحسین استاد دانشگاه تهران و جمعی از صاحبنظران افتتاح شد.

شبکه دانشگاه ایرانی شبکه‌ای است صوتی – تصویری در فضای مجازی برای فرهیختگان و دانش پژوهان ایرانی و غیر ایرانی که تفکر و اندیشه‌ورزی را یکی از لذت بخش‌ترین فعالیت‌های زندگی خود می‌دانند.

شبکه دانشگاه ایرانی که فرزند مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، ارائه مباحثی نو به نو و جذاب در عرصه‌های گوناگون فکری در حوالی مرز‌های پژوهش و نوآوری را دنبال می‌کند، برنامه‌هایی که در ساحت فرهنگ، علم و فناوری و ناظر به اکنون و آینده ایران و جهان طراحی شده است. این شبکه بر اساس آزاداندیشی، عمق‌اندیشی، واقع‌بینی، نقد عالمانه و تضارب و تعاطی افکار متنوع شکل گرفته، و همواره فاصله خود را با سیاست‌زدگی و دگم‌اندیشی سنتی یا مدرن حفظ می‌کند.
در حال حاضر، شبکه دانشگاه ایرانی چهار برنامه زیر را در اولویت کاری خود قرار داده است.

فکرانه، شامل مجموعه‌ای از سخنرانی‌های اساتید و محققان علوم انسانی و اجتماعی است که حول مسائل و پرسش‌های علمی روز در مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا توسط اعضاء هیئت علمی مؤسسه در سایر محیط‌های آکادمیک داخلی و خارجی ایراد شده است.

کتابگاه، مجموعه برنامه‌هایی است که به معرفی و نقد تخصصی آثار علمی ممتاز مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا سایر آثار برجسته مراکز علمی داخلی و بین‌المللی اختصاص یافته و در محل استودیو برگزار شده است.
ارغنون خرد، شامل منتخبی از نشست‌های ارغنون خرد (گفتگو‌های انتقادی در باب علوم انسانی) می‌شود که در محل مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده و سپس توسط شبکه دانشگاه ایرانی تدوین شده است؛ و رویداد، شامل مجموعه گزارش‌های خبری از رویداد‌های علمی مهم مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز سایر رویداد‌های علمی مهم مراکز علمی کشور و همچنین کلیپ‌ها و مستند‌های کوتاه در باب امور مرتبط با آموزش عالی و دانشگاه می‌شود.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا