دومین دوره مسابقات ملی مهارت کارگران ایران برگزار می‌شود

 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از برگزاری دومین دوره مسابقات ملی مهارت کارگران ایران ویژه شاغلین بنگاه‌های اقتصادی در مرداد ماه ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، غلامحسین حسینی‌نیا، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: ایجاد نشاط در جامعه کارگری و تغییرات مثبت رفتاری، افزایش بهره‌وری وکارآیی تحرک اجتماعی، پیشرفت شغلی، گسترش خلاقیت ونوآوری، کسب و انتقال تجربه و آشنایی با استاندارد‌های جدید مهارت از مزایای برگزاری این مسابقات است.

وی شناسایی وکشف استعداد‌های برتر مهارتی را از دیگر مزایای برگزاری مسابقات عنوان کرد و گفت: برگزاری مسابقات مهارت میان شاغلین کارخانجات و بنگاه‌های اقتصادی در زمینه‌های مختلف تخصصی و حرفه‌ای فرصتی را برای معرفی بنگاه‌های اقتصادی متعهد به مهارت آموزان فراهم می‌کند و موجب توسعه برند و گسترش بازار در سطح ملی و بین‌المللی می‌شود.

معاون وزیر کار، قدرت و توان مهارت کارگران در ایجاد تحول اقتصادی و ارتقای بهره وری، را باور این سازمان دانست و اظهار داشت: مسابقات ملی مهارت کارگران ایران را بر اساس استاندارد‌های بین‌المللی بصورت سالانه برگزار می‌شود و از مشارکت بنگاه‌های اقتصادی در برگزاری دومین دوره مسابقات ملی مهارت کارگران استقبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: مسابقات در سه گروه ماشینکاری صنعتی، طراحی مهندسی و جوشکاری برگزار می‌شود و علاقمندان به شرکت در این مسابقات می‌توانند از تاریخ ۲۰/۰۲/۱۴۰۲ لغایت۳۱/۰۳/۱۴۰۲ به وب سایت www.worldskills.ir/news/wsc۰۲ مراجعه و نسبت به معرفی تیم‌ها اقدام کنند.

حسینی نیا با بیان این که هیچگونه محدودیتی برای معرفی تیم در ۱۰ رشته مسابقات برای هر بنگاه اقتصادی وجود ندارد، اظهار کرد: رشته‌های (تراشکاری CNC و فرزکاری CNC) در گروه ماشین کاری صنعتی، (جوشکاری SMAW، جوشکاری با گاز محافظ CO۲ و جوشکاری با گاز محافظ آرگون) در گروه جوشکاری و (طراحی قطعات صنعتی با نرم افزار SOLIDWORKS، طراحی قطعات صنعتی به کمک نرم افزار CATIA، برنامه نویسی PLC، طراحی سازه‌ها با نرم افزار ETABS و طراحی سازه‌ها با نرم افزار SAFE) در گروه مهندسی از رشته‌های این دوره از مسابقات می‌باشد.
وی خاطرنشان ساخت: با اعطای مدال طلا، نقره و برنز به همراه جوایز نفیس به نفرات اول تا سوم هر رشته، از برگزیدگان مسابقات ملی مهارت کارگران ایران تجلیل می‌شود و علاوه بر آن برای برگزیدگان کارت مربیگری و آزمون گری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و گواهینامه حضور در مسابقات مذکور صادر خواهد شد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، حضور حامیان، را پشتوانه‌ای محکم برای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در تحقق اهداف و مسئولیت‌های محوله در مسیر خدمت گذاری به مردم عنوان کرد و افزود: بنگاه‌های اقتصادی حامی این رویداد می‌توانند از امتیازات ماده ۶ آیین نامه اجرایی قانون نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور (مصوب هیأت محترم وزیران در تاریخ ۱۹/۰۵/۱۴۰۱) بهره‌مند شوند.

حسینی نیا خاطرنشان کرد: بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند درخواست مکتوب خود جهت کمک و مشارکت در تأمین ابزار کارگاهی، مواد اولیه و مصرفی آموزش، آزمون‌های عملی و مجازی و سایر موارد مورد نیاز را از تاریخ ۰۱/۰۳/۱۴۰۲ لغایت ۳۰/۰/۱۴۰۲ به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ارائه دهند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا