ایران به عنوان رییس شورای حکام میراث ناملموس آسیای غربی و مرکزی انتخاب شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

ریاست شورای حکام مرکز مطالعات منطقه‌ای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس در آسیای غربی و مرکزی به علی دارابی ـ معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران ـ رسید.

به‌ گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، علی دارابی ـ معاون میراث‌ فرهنگی و قائم مقام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ در  پنجمین نشست شورای حکام مرکز مطالعات پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس در آسیای غربی و مرکزی که دوشنبه پنجم تیرماه در تهران برگزار شد، با اکثریت آرا به‌عنوان رییس شورای حکام مرکز مطالعات منطقه‌ای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس در آسیای غربی و مرکزی به مدت سه سال انتخاب شد.

همچنین آتوسا مومنی به‌عنوان رییس مرکز میراث‌ ناملموس تهران به مدت چهار سال منصوب شد. او پیش‌تر نیز این مسؤولیت را به عهده داشت. مومنی در این نشست گفت: امیدواریم در مسیر حفاظت از میراث‌ فرهنگی ناملموس کشورهای عضو، وفاق اجتماعی ملت‌ها رقم بخورد.

شورای حکام مرکز مطالعات پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس در آسیای غربی و مرکزی در حال حاضر ۱۱ عضو دارد که شامل کشورهای سوریه، قرقیزستان، ارمنستان، تاجیکستان، اندونزی، هند، لبنان، ترکیه، افغانستان، قزاقستان و ایران است.

مرکز مطالعات منطقه‌ای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس در آسیای غربی و مرکزی تحت نظارت یونسکو (مرکز میراث ناملموس تهران)، در ۱۰ نوامبر ۲۰۱۲ به صورت رسمی افتتاح شده است.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا