سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

اعلام فراخوان هشتمین جشنواره رقابتی نوازندگی پیانو کلارا

جشنواره رقابتی نوازندگی پیانو کلارا به دبیری رضا مریوند و به همت خانه موسیقی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، جشنواره رقابتی نوازندگی پیانو کلارا (دوره هشتم) با هدف کشف و شناسایی استعداد‌های درخشان هنری، پرورش و معرفی ایشان به جامعه هنری، ایجاد بستر مناسب برای فعالیت‌های حرفه‌ای نوازندگان جوان، حمایت مادی و معنوی از برگزیدگان و هنرمندان مستعد و جوان در شهریور و مهر ۱۴۰۲ به دبیری رضا مریوند برگزار میگردد.

این رویداد به همت خانه موسیقی ایران، پروفسور کلارا بوکوچاوا و با همکاری شرکت طنین دنیای مهر در قالب پنج گروه سنی با حضور هیات داوران اجرا می‌شود.

علاقمندان جهت شرکت در جشنواره لازم است ضمن تکمیل فرم مربوطه و ارسال مدارک مورد نیاز، رپرتوار مشخص شده برای هر گروه سنی (هر قطعه به صورت یکپارچه و بدون تدوین) ضبط و در موعد مقرر (حداکثر تا ۱۰ شهریور ۱۴۰۲) از طریق فرستادن اثر در قالب سی دی به آدرس خیابان فاطمی غربی، نبش جمالزاده شمالی پلاک ۲۷۰ خانه موسیقی ایران به دبیرخانۀ جشنواره ارسال نمایند.

پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی در مرحله مقدماتی، هیأت محترم داوران، اجرا‌هایی که استاندارد لازم برای راهیابی به مرحله دوم داشته باشند را انتخاب و از ایشان جهت اجرای حضوری در مقابل هیات داوران دعوت به عمل خواهد آمد. نفرات برگزیده مرحله دوم به منظور شرکت در فینال جشنواره (مرحله سوم) در گروه‌های سنی مختلف معرفی و پس از اجرا، برگزیدگان هر گروه سنی معرفی می‌گردد.

گروه سنی جشنواره:
الف (۶ تا ۹ سال (ب (۹ تا ۱۳ سال)
ج (۱۳ تا ۱۶ سال)
د (۱۶ تا ۱۹ سال)
ه (۱۹ تا ۲۴ سال)
نکته: اگر تعداد متقاضیان در هر بخش یا گروه سنی به حد نصاب لازم نرسد، آن بخش یا گروه سنی به صورت رقابتی برگزار نخواهد شد.

زمان برگزاری جشنواره:
• مرحله اول (ارسال آثار ویدئویی) حداکثر ۱۰ شهریور ۱۴۰۲
• مرحله دوم (اجرای حضوری در مقابل هیات داوران) ۲۸ شهریور ۱۴۰۲
• مرحله سوم (کنسرت پایانی و معرفی برگزیدگان) ۲۱ مهر ۱۴۰۲

قطعات مشخص شده برای هر گروه سنی:
• گروه الف: دو یا سه قطعه از یکی از دوره‌های موسیقی کلاسیک (باروک، کلاسیک، رمانتیک، مدرن) به انتخاب شرکت کننده
• گروه ب: سه قطعه از قطعات زیر:
۱. پرلود کوچک باخ، انوانسیون ۲ و ۳ صدایی باخ، چند قسمت از سوییت باخ فرانسه ۲. سونات یا سوناتینا کلاسیک از موتزارت، هایدن و بتهوون قسمت ۱ یا ۳ (قسمت تند) ۳. قطعه رمانتیک یا مدرن (قرن ۲۰)
• گروه ج: سه قطعه از قطعات زیر:
۱. انوانسیون باخ، پرلود فوگ باخ، پارتیتا (حداقل دو قسمت)، چند قسمت از سوییت باخ فرانسه و انگلیسی ۲. سونات کلاسیک از موتزارت، هایدن و بتهوون قسمت اول یا سوم (قسمت تند) ۳. قطعه رمانتیک یا مدرن (قرن ۲۰)
• گروه د: سه قطعه از قطعات زیر:
۱. پرلود فوگ باخ، حداقل چند قسمت از سوییت باخ فرانسه و انگلیسی، پارتیتا حداقل ۲ قسمت ۲. سونات کلاسیک از موتزارت، هایدن و بتهوون قسمت ۱ یا ۳ (قسمت تند) ۳. قطعه رمانتیک یا مدرن (قرن ۲۰)
• گروه ه: سه قطعه از قطعات زیر:
۱. پرلود فوگ باخ، حداقل چند قسمت از سوییت باخ فرانسه و انگلیسی، پارتیتا حداقل ۲ قسمت ۲. سونات کلاسیک از موتزارت، هایدن و بتهوون قسمت ۱ یا ۳ (قسمت تند) ۳. قطعه رمانتیک یا مدرن (قرن ۲۰)

جوایز برگزیدگان: لوح به همراه تندیس و جوایز نقدی

نکات مهم:
۱. مهلت پذیرش آثار در مرحلۀ مقدماتی حداکثر تا تاریخ ۱۰ شهریور ۱۴۰۲ می‌باشد و به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.
۲. مبلغ ثبت نام: هزینه شرکت در جشنواره رایگان می‌باشد.
۳. هرگونه اخبار و اطلاع رسانی تکمیلی در خصوص جشنواره از طریق روابط عمومی خانه موسیقی ایران و سایت خانه موسیقی اعلام خواهد شد
۴. در ضبط ویدئو‌های ارسالی رعایت حجاب اسلامی ضروری می‌باشد.
۵. مشخصات فایل‌های ارسالی:
• فرم مشخصات به صورت PDF تا ۵ مگابایت
• فیلم اجرای قطعات به صورت MP۴ هر ویدئو تا ۴۰ مگابایت
• تصویر کارت ملی به صورت JPG تا ۵۰۰ کیلوبایت
۶. درصورتیکه ویدئو ارسالی با مشخصات ذکر شده در فراخوان همخوانی نداشته باشد، اثر از مرحله مسابقه حذف و مسئولیت این امر به عهده شرکت کننده است.
۷. آثار ارسالی میبایست به منظور شرکت در این جشنواره ضبط شده باشد و دبیرخانه از بررسی آثاری که از پیش ضبط شده و یا در قالب کنسرت اجرا شده باشند ممانعت خواهد نمود.
۸. لطفا در ویدئو ارسالی از هرگونه توضیح و صحبت پرهیز شود و فقط از نوازندگی، فایل تهیه شود.
۹. در ضبط ویدئو دقت شود کادر تصویر به گونه‌ای باشد که دست نوازنده، کلاویه و پدال مشخص باشد. تصویر واضح و به صورت افقی باشد.
۱۰. آثار صرفا در قالب سی دی به دبیرخانه ارسال شود (پست شود) و دبیرخانه از پذیرش آثار در قالب‌های دیگر مانند فلش و.. معذور است. همچنین داخل بسته پستی کپی شناسنامه و بر روی سی دی مشخصات کامل درج شود.

ساعت تماس با دبیرخانه (ساعت ۱۰ الی ۱۵): شماره تماس با روابط عمومی خانه موسیقی ۰۲۱-۶۶۵۷۶۲۲۴ است.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا