سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

نخستین شهر جهانی کودک کشور در پایتخت احداث خواهد شد

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: شهر جهانی کودک در مساحت ۱۶ هزار مترمربعی در محل ساختمان نیمه‌کاره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان احداث می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از تسنیم، سیدمهدی هدایت؛ مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران درخصوص ماجرای تخریب ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرک قدس(شهرک غرب) که اخیراً برخی رسانه‌ها با بزرگ‌نمایی به آن پرداختند، اظهار کرد: از چند دهه قبل حدود چهار و نیم هکتار زمین در این بخش از شهر تهران بلااستفاده مانده بود و در چنین زمین وسیعی فقط ساختمان نیمه‌کاره‌ای که به عنوان انبار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مورد استفاده قرار می‌گرفت و همچنین یک کانون زبان  وجود داشت.

وی تصریح کرد: با توجه به این موضوع شهرداری تهران تصمیم گرفت تا با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این زمین نخستین شهر جهانی کودک در کشور را در این زمین احداث کند.

هدایت گفت: شهر جهانی کودک پروژه‌ای فرا شهری است که دارای امکانات کم‌نظیر و بی‌نظیری بوده و خدمات ویژه‌ای به گروه سنی کودک و نوجوان ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه مساحت عیانی این زمین بالغ بر 16 هزار مترمربع در 4 طبقه است، افزود: در واقع این ساختمان در نیم هکتار باقی مانده از این زمین آن هم با هدف مولدسازی احداث خواهد شد. اصل طرح و پروژه‌ای که قرار است اجرا شود شهر جهانی کودک است.

هدایت ادامه داد: چند هزار متر از این زمین که قرار است به عنوان پروژه شهر جهانی کودک مورد استفاده قرار بگیرد و پیش از این کانون پرورش فکری کودک و نوجوان به صورت انتفاعی از آن استفاده می‌کرده است، با هدف مولدسازی و تامین هزینه‌های این کلان پروژه فرهنگی مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: درحقیقت اتفاق اصلی که قرار است در آنجا رقم بخورد پروژه بزرگ شهر جهانی کودک با معماری فاخر ایرانی ـ اسلامی است که در آنجا تمام خدمات مورد نیاز کودکان و نوجوانان با دو رویکرد اصلی باغ ایرانی و باغ بازی‌های اقوام  ایجاد می‌شود. شهر جهانی کودک از بخش‌های مختلفی مثل شهر علم، شهر ایرانشناسی، شهر رباتیک، شهر مشاغل، شهر آب، شهرزمین، اقوام ایرانی، کتاب فروشی، کتابخانه، سالن نمایش و… تشکیل شده است که در نوع خود مجموعه‌ای بی نظیر محسوب می‌شود.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
تسنیم

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا