حضور تیم دانشگاه شریف در مسابقه‌ جهانی برنامه‌نویسی ICPC

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، بیست و دومین مسابقه‌ بین‌المللی برنامه‌سازی دانشجویی (ICPC) منطقه‌ غرب آسیا با حضور بیش از ۳۵۰ نفر از بهترین برنامه‌نویسان کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف به‌صورت مجازی برگزار شد.

در این مسابقه که طی روزهای ۱۰ و ۱۱ دی‌ماه در دانشکده‌ مهندسی کامپیوتر برگزار شد، ۱۱۸ تیم سه نفره از ۵۰ دانشگاه داخل کشور به رقابت پرداختند و در نهایت تیم برتر از دانشگاه صنعتی شریف با کسب عنوان قهرمانی این مسابقه به چهل و پنجمین مسابقه‌ جهانی برنامه‌نویسی ICPC راه یافت.

مسابقه منطقه‌ای امسال به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا به صورت کاملا آنلاین برگزار شد و تجربه‌ موفقی از برگزاری یک رقابت حرفه‌ای به صورت غیرحضوری را به نمایش گذاشت.

در پایان این مسابقه، هشت تیم شرکت‌کننده از دانشگاه صنعتی شریف موفق شدند با کسب رتبه‌های اول تا هشتم تمامی مدال‌های طلا و نقره این مسابقه را از آن خود کنند. چهار تیم از دانشگاه‌های تهران و شهید بهشتی نیز موفق شدند با کسب رتبه‌های نهم تا دوازدهم به مدال‌های برنز این مسابقه دست پیدا کنند.

بدین ترتیب تیم اول از دانشگاه صنعتی شریف مستقیما به چهل و پنجمین مسابقه‌ جهانی برنامه‌سازی دانشجویی ICPC که در سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شود، راه یافت. چند تیم بعدی این مسابقه با حضور در مسابقه‌ سوپرریجنال غرب آسیا که بین تیم‌های برتر کشورهای مختلف غرب آسیا برگزار می‌شود، همچنان شانس خود را برای کسب جواز حضور در مسابقه‌ جهانی امتحان خواهند کرد.

تیم دانشگاه صنعتی شریف در آخرین حضور خود در مسابقات جهانی که سال ۲۰۱۹ در کشور پرتغال برگزار شد، موفق شد با راهیابی به جمع ۱۰ تیم برتر جهان، به مدال برنز مسابقات جهانی دست پیدا کند.

مسابقه‌ بین‌المللی برنامه‌سازی دانشجویی (ICPC) هر ساله به‌صورت منطقه‌ای در نقاط مختلف جهان برگزار می‌شود. سال گذشته ۶۴۳ مسابقهی منطقه‌ای در سطح جهان برگزار شد که طی آن‌ها بیش از ۵۳ هزار دانشجو از ۳ هزار و ۴۰۰ دانشگاه از ۱۰۴ کشور در نقاط مختلف جهان طی مدت ۴ ماه به رقابت پرداختند و در نهایت ۱۲۸ تیم برتر به مسابقه‌ جهانی راه یافتند.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، برگزاری سالانه‌ مسابقه‌ منطقه‌ای برنامه‌سازی دانشجویی توسط دانشگاه صنعتی شریف نقش مهمی در ارتقای توان نخبگان برنامه‌نویس کشور و ایجاد شور و هیجان مثبت در آنان دارد. تقویت مهارت‌های حل مسئله، طراحی و پیاده‌سازی پروژه در زمان محدود، تقویت مهارت‌های گروهی و انجام کار تیمی از دیگر اهداف برگزاری این مسابقه بوده است.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا