از برگزیدگان برنامه «فن‌تز» تقدیر شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

اختتامیه برنامه «فن‌تز»، هشتم آبان ماه به همت کانون مدیریت دارائی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و با حضور اساتید و مدیران دانشگاهی، دانشجویان، مدیران معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، رئیس مرکز پژوهش‌­های مجلس، دبیران ستادهای توسعه فناوری و مدیران دانشگاه و صنعت در انستیتو پاستور ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در  اختتامیه “فن‌تز” سه طرح برگزیده به ستادهای مربوطه ارجاع داده شدند تا پروژه توسعه فناوری خود را کلید بزنند. همچنین، جایزه حمایت از فایلینگ PCT و حمایت از ثبت اختراع داخلی به تعدادی از برگزیدگان اهدا شد.

هدف از برگزاری این رویداد، حمایت از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری بود تا بتوانند پروژه‌های علمی خود را از مرحله ایده  به مرحله بازار برسانند؛ به تعبیری، آنچه معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در این طرح (فن تز) دنبال می‌کند، حمایت از طرح‌های برگزیده به صورت حمایت از فایلینگ PCT  است تا پایان‌نامه‌ها را از سطوح پایین­تر آمادگی فناوری به سطح بازار بیاورد. از این رو، به یک مسیر جهش توسعه فناوری نیاز دارد و این مهم از رهگذر ستادهای راهبردی‌ خود کلید می زند.

این رویداد در اختتامیه نخستین دوره خود از سه طرح برتر رونمایی کرد؛ رضا رضایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان برگزیده اول (صاحب طرح برتر) معرفی و به ستاد توسعه فناوری نانو برای توسعه پروژه خود ارجاع داده شد.

سلمان عبدالله رمضانی، دانشجوی تخصصی شیمی دارویی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نفر دوم طرح برتر فن تز شناخته شد و به ستاد توسعه زیست فناوری و پزشکی دقیق برای توسعه طرح خود معرفی شد و نهایتا، داوود صادقی، دانش‌آموخته دکتری مهندسی پزشکی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم  عنوان سوم را به خود اختصاص داد و به ستاد توسعه فناوری های پزشکی بازساختی و  سلول‌های بنیادی ارجاع داده شد.

از دیگر برگزیدگان طرح فن تز، حسین رحیمی، کارشناس ارشد شیمی تجزیه از دانشگاه پیام نور(اردکان)، عباس شریعتی‌، کارشناس ارشد مهندسی مکاترونیک از دانشگاه تهران، مهتاب بهاری زاده، دانش‌آموخته داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و پردیس سادات میر سید از دانشگاه از دانشگاه شهید بهشتی بودند که به عنوان برگزیدگان دوم معرفی شدند و جایزه حمایت از فایلینگ PCT دریافت کردند.

همچنین،  هاجر سلیمانی، دانشجوی دکتری مهندسی کشاورزی دانشگاه شیراز، مهری ناظری، دانشجوی دکتری زیست فناوری پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران، شاهین ذکایی، کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه تهران و صبا بهرامی به عنوان برگزیدگان سوم در رویداد فن تز شناخته شدند و جایزه حمایت از ثبت اختراع داخلی را دریافت کردند.

از دیگر برنامه­‌های این رویداد، معرفی پادکست “چتر” بود که به همت کانون مدیریت دارائی‌های فکری راه‌اندازی شده و مباحثی را در حوزه مالکیت فکری ارائه می‌کند.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
معاونت علمی

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا