معرفی پربازدیدترین و جدیدترین مقالات با موضوع توسعه و ترویج علم

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

جدیدترین و پربازدیدترین مقالات نمایه شده در مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی SID با موضوع توسعه و ترویج علم به مناسبت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، شعار سال ۲۰۲۳ روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه، ارتباط نزدیک‌تر علم با جامعه linking science more closely with society است. هدف از شعار امسال روز جهانی علم این است که اطمینان حاصل شود که شهروندان از پیشرفت‌های علم مطلع می‌شوند.

روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه پایدار (۱۹ آبان مصادف با ۱۰ نوامبر) بر اهمیت نقش علم در جوامع و نیاز برای تعامل با افراد بیشتر در مورد مسائل نوظهور علمی تاکید دارد. این روز همچنین اهمیت ارتباط علم با امور و زندگی روزمره را نشان می‌دهد. به همین مناسبت در ایران هفته‌ ترویج علم، با برگزاری برنامه های متنوع از ۱۹ تا ۲۵ آبان گرامی داشته می‌شود.

پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی (www.SID.ir) تنها پایگاه دسترسی آزاد کشور است که سال‌هاست تلاش می‌کند تا ارتباط بین علم با جامعه را ایجاد کرده و با دسترسی آزادِ تمامی مقالات مجلات، همایش‌ها و طرح‌های پژوهشی، مردم را از آخرین‌های علمی با خبر کند.

تحلیل مقاله «بررسی عوامل موثر بر انتقال و توسعه فناوری در کشورهای در حال توسعه آسیایی»

پربازدیدترین مقاله‌ نمایه شده در مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی (SID) با موضوع توسعه و ترویج علم، مقاله‌ «بررسی عوامل موثر بر انتقال و توسعه فناوری در کشورهای در حال توسعه آسیایی» است که با بیش از ۸ هزار بازدید توسط راشد صفوی و سیدحسن صفوی نوشته شده و در مجله پژوهش‌های رشد و توسعه پایدار (پژوهشهای اقتصادی) منتشر شده است.

نویسنده در این مقاله به بررسی و تعیین عوامل مؤثر و اساسی در انتقال و توسعه فناوری درکشورهای درحال توسعه آسیایی می‌پردازد، چراکه وجود فناوری باعث شکاف بین کشورهای توسعه یافته و پیشرفته شده است. در کشورهای درحال توسعه در کوتاه‌مدت انتقال فناوری و در بلندمدت توسعه فناوری باعث ترقی خواهد بود. اما کشورهای درحال توسعه باید این دو فرآیند را به‌صورت مکمل هم درنظر بگیرند.

نتایج این مقاله نشان می‌دهد عوامل گوناگونی مثل عوامل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در میزان موفقیت کشورهای آسیایی در زمینه انتقال و توسعه فناوری مؤثر هستند.

تجزیه و تحلیل مقالات پربازدید علمی فارسی با موضوع توسعه و ترویج علم

جدول ۱، مقالات فارسی با موضوع توسعه و ترویج علم که بیشترین بازدید را داشته‌اند، نشان می‌دهد. براین اساس پنج مقاله‌ عنوان شده در جدول یک به‌ترتیب پربازدیدترین مقالات فارسی مرتبط با توسعه و ترویج علم هستند.

برای دسترسی به لینک مقالات پربازدید با موضوع توسعه و ترویج علم به پیوست یک در انتهای گزارش مراجعه شود.

تجزیه و تحلیل مقالات جدید علمی فارسی با موضوع توسعه و ترویج علم

جدول ۲، جدیدترین مقالات فارسی مرتبط با توسعه و ترویج علم را نشان می‌دهد. براین اساس پنج مقاله‌ عنوان شده در جدول ۲ به‌ترتیب جدیدترین مقالات فارسی مرتبط با توسعه و ترویج علم هستند.

برای دسترسی به لینک مقالات جدید با موضوع توسعه و ترویج علم به پیوست ۲ در انتهای گزارش مراجعه شود.

کلمات کلیدی مقالات فارسی با موضوع توسعه و ترویج علم

کلمات کلیدی عصاره هر مقاله است و نویسنده موضوعات مقاله خود را در کلمات کلیدی نشان می‌دهد.

شکل ۱، کلمات کلیدی به‌کار رفته در مقالات فارسی با موضوع توسعه و ترویج علم را نشان می‌دهد.

براین اساس «اقتصاد مقاومتی»، «علوم انسانی» و «توسعه فرهنگی» پرتکرارترین کلمات کلیدی به‌کار رفته در مقالات فارسی با موضوع توسعه و ترویج علم هستند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا