پیش‌بینی بسته حمایتی نوروزی برای خانواده آسیب‌دیدگان اجتماعی

 رییس سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: بسته حمایتی کاملی را برای خانواده‌ آسیب‌دیدگان اجتماعی پیش‌بینی کردیم.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، سید احمد احمدی صدر روز سه‌شنبه اظهار کرد: در حوزه کودکان خیابان پروسه پنج‌ ضلعی را طراحی کردیم که بر اساس آن باید پنج ضلع رخ دهد تا مساله کودک خیابان حل شود چه بسا که اگر این پروسه رخ ندهد، مشکل حل نخواهد شد.

وی در خصوص اضلاع طرح پنج‌ضلعی افزود: ضلع اول آگاه‌سازی عمومی است و مردم باید بدانند کمک کردن به کودک کار به معنای نگهداشتن کودک کار در سرقت، اعتیاد و مفاسد اخلاقی است دومین ضلع برخورد با سرشبکه‌های مافیایی و سرشبکه‌های استثمارکننده کودکان است.

احمدی صدر ادامه داد: سومین ضلع جذب و شناسایی کودکان و انتقال آنها به آغوش خانواده است، در راستای انجام این امر مشاور به صورت روزانه با احترام به کرامت انسانی کودک انجام و در نهایت کودکان به خانواده انتقال داده می‌شوند، در ضلع چهارم پس از ساماندهی کودک و تحویل به خانواده فضاهایی را در اختیارش قرار خواهیم داد؛ به شرطی که در خیابان نباشد.

رییس سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در خصوص ضلع پنجم گفت: زمانی که کودک به خانواده ملحق شد، دستگاه‌های کمیته امداد و حمایتی و بهزیستی باید وارد عمل شوند تا خانواده کودکان کار که دچار مشکلات مختلف اعم از فقر و دیگر آسیب‌های اجتماعی هستند، مورد حمایت قرار بگیرند.

به گفته وی، شهرداری تهران نیز ورود مستقیم می‌کند و اشتغال و کارآفرینی و کارهای خرد و کوچک زود بازده را به خانواده آسیب دیدگان اجتماعی که در اولولیت هستند انتقال می‌دهد لذا بسته حمایتی کاملی را برای خانواده‌ آسیب‌دیدگان اجتماعی پیش‌بینی کردیم.

وی در ادامه یادآور شد: در راستای رفع تمام موانع بر سر دستگاه‌ها و نهادهایی که متولی امر کاهش آسیب‌های اجتماعی هستند، اعلام کردیم که هر مشکلی را که دارند، ما حل خواهیم کرد.

احمدی صدر تاکید کرد: ما در میدان وارد شدیم و در میدان خواهیم ماند؛ مشکلات تمام دستگاه‌ها و نهادها را هم شنیدیم. خارج از وظایف شهرداری تهران آماده کمک به حل مساله آسیب‌های اجتماعی هستیم.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا