نکات روان‌شناسی روزهای اول ازدواج

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، در این یادداشت با نکات مهمی آشنا می‌شوید تا بتوانید یک زندگی متعادل و باثباتی را بسازید.

1- خود واقعی تان باشید
بسیاری از افراد برای به دست آوردن دل طرف مقابل، در اولین روزهای زندگی مشترک یا پیش از ازدواج، به گونه ای رفتار می‌کنند که با شخصیت اصلی آنها فاصله دارد. غافل از اینکه هیچ کس نمی تواند تا آخر عمر نقش بازی کند و دیر یا زود خود واقعی اش را نمایان می‌کند.

2- کمال گرا نباشید
واقع بین باشید، ایده آل پردازی افراطی نکنید اما بدبین هم نباشید، بپذیرید شما، همسر و زندگی مشترکتان لحظات سخت هم خواهد داشت و نمی‌توان از آنها اجتناب کرد.

3-در انتظار زندگی رویایی نباشید
کاستی ها و نقاط ضعف خود و همسرتان را بپذیرید و سعی در بهبود ارتباطتان داشته باشید.

4-به یکدیگر بازخورد بدهید
در مورد احساس خود و رفتار، احساس و ظاهر همسرتان بازخورد بدهید. چرا که افرا در ابتدای ازدواج، نگران کفایت خود برای همسرشان هستند، بنابراین بازخورد شما در ابتدای ازدواج، به او اطمینان خاطر می‌دهد.

5-جرأتمند باشید
تعارفات را کنار بگذارید و در مورد خواسته های عاطفی خود با همسرتان صحبت کنید تا به شناخت بهتری از شما برسد. همسرتان غیب گو نیست و با سکوت شما، از آنچه در ذهنتان عبور می‌کند مطلع نخواهد شد.

6- مهارت های زندگی، به خصوص کنترل خشم را یاد بگیرید

لجبازی، استبداد و پرخاشگری، او را به ادامه زندگی بدبین و دلسرد می‌کند.

7-توقعات بیجا و زیاده نداشته باشید

راحت بگم ؛ افراط نکنید ، علی الخصوص در مسائل مالی و توقعات مالی از طرف مقابل.

8-احساسات منفی خود را  پنهان نکنید

این مسأله منوط به این است که مهارت صحیح احساسات را  داشته باشید و اگر فاقد این مهارت هستید حتما در جهت کسب آن کوشا باشید.

9-سعی در کندوکاو گذشته شریک زندگی خود نداشته باشید

تمام تحقیقات مورد نیاز را تا قبل از صیغه شدن خطبه عقد انجام دهید تا هنگام ورود به زندگی زناشویی نیازی به این تحقیقات و پلیس بازی ها نباشد که زندگی را به کام همدیگر تلخ نمایید. این شعار را سرلوحه خود هنگام جاری شدن صیغه عقد قرار دهید: شک و بدبینی ممنوع.

10-نگرش بدبینانه

و تمام باورهای غلطی که از گذشته مرسوم بوده را نسبت به خانواده همسر، از ذهن خود دور کنید.

11- درد و دل برای دیگران مخصوصا خواهر و مادر ممنوع

در صورتی که مسأله ای بین شما و همسرتان پیش آمد به جای اینکه شروع به درد و دل با اطرافیان دلسوز کنید بهتر است با مراجعه به یک روانشناس حاذق سعی در حل  این مسأله نمایید نه اینکه با دردودل نابه جا مسأله ساده  را  به بحران تبدیل کنید.

12-در حضور دیگران با همسرتان شوخی زشت و زننده انجام ندهید

و بدون هماهنگی با وی مسأله مشترکی را  مطرح نکنید و او را در عمل انجام شده قرار ندهید. پس با رفتار آگاهانه، زندگی مشترکتان را تضمین کنید.

انتهای پیام/
اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا