انتشار کتابچه مراکز هدایت شغلی و کاریابی تخصصی در دانشگاه‌ها

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، به نقل از وزارت علوم، دکتر محمدسعید سیف، مدیرکل ارتباط با جامعه و صنعت این وزارت درخصوص اهمیت موضوع مراکز هدایت شغلی و کاریابی تخصصی در دانشگاه‌ها گفت: یکی از چالش‌های مهم در برابر نظام آموزش عالی کشور، عدم توازن در تأمین نیروی انسانی، تناسب آموخته‌ها با نیازهای کشور و عدم اشتغال مناسب دانش‌آموختگان دانشگاهی است. بنابراین بحث هدایت و مشاوره شغلی، اطلاع از وضعیت دانش‌آموختگان دانشگاهی و پیمایش مسیر شغلی آنها دارای اهمیت زیادی است.

وی با بیان اینکه با توجه به ضرورت طرح ایجاد مراکز هدایت شغلی و کاریابی تخصصی دانشگاهی، افزود: دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم نیز در جهت سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای چنین خدماتی که همواره فقدان آنها حلقه مفقوده در طرح‌ها و برنامه‌های دانشگاه‌ها بوده، از سال ۱۳۹۸ گام‌های مهمی برداشته و سعی کرده است زمینه را برای نهاد جدیدی با هدف ارائه خدمات اشتغال برای ذی نفعان فراهم کند. بدیهی است سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در یک سازمان، نیازمند آگاهی از وضعیت، فرایندها و نحوه ارائه خدمات است.

سیف در ادامه تاکید کرد: همزمان با ایجاد این نهاد جدید لازم است محتوای مناسبی برای ارائه خدمات فراهم شود. لذا آشنایی مدیران و کارشناسان این مراکز با فرایندهای هدایت و مشاوره شغلی، نحوه ارائه خدمات، مدل‌ها و الگوهای هدایت شغلی، ساختار مرکز، الزامات هدایت شغلی و کاریابی تخصصی، ضرروی و مهم است.

وی افزود: کتاب حاضر با هدف تهیه محتوا و تعریف فرایندهای ارائه خدمات هدایت و مشاوره شغلی و کاریابی تخصصی با همکاری و حمایت دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تدوین شده است.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا