اجرای طرح دانش تحولی عظیم برای اشتغال دانش آموختگان دانشگاه تهران

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، محمود نیلی احمد آبادی روز یکشنبه در افتتاح مراکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران افزود: برای مجموعه دانشگاه تهران برنامه های توسعه علم و فناوری تعریف و سعی شده است مراکز نوآوری را در کنار کلاس ها و آزمایشگاه‌ها ببریم تا از فضای فیزیکی جدا شوند و در عین حال مکان های خاص برای استقرار شرکت ها پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد:  گستردگی دانشگاه تهران از دریای خزر تا خلیج فارس است و در تمام این حوزه ها مراکز نوآوری دانشگاه شکل گرفته است. یکی از این مراکز(مرکز نوآوری اینترنت اشیا) امروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد و در کنار آن طرح شهر دانش به عنوان یک مفهوم جدید محسوب می شود.

 نیلی احمد آبادی اظهار داشت: در طرح شهر دانش، پارک علم و فناوری، نوآوری و آموزش به قلب جاری شهر تهران برده شده و از این طریق مرز بین دانشگاه و شهر و تجارت برداشته شده است. دانشجو  هم زمان با آموزش می تواند پژوهش کند و با فناوری و نوآوری آشنا شود تا راه های کسب و کار را فراگیرد.

رییس دانشگاه تهران گفت: اثرات این طرح را در آینده خواهیم دید و شاهد یک تحول بزرگ در کسب و کارهای جدید و موضوع اشتغال فارغ‌التحصیلان خواهیم بود  که خود را در آموزش، پژوهش و نوآوری می بینند.

وی یادآور شد: امید است مجلس و همه بخش های کشور در خصوص اجرای این طرح کمک کنند. دانشگاه تهران به عنوان یک دانشگاه پیشرو است و اتفاقاتی که در آن رخ می دهد خیلی سریع در سایر نقاط کشور گسترش می یابد.

به گزارش ایرنا، ۲ مرکز نوآوری و یک طرح فناورانه در دانشکده ها و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران امروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح و رونمایی شد.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا