کارآفرینی که نان آور ناشنوایان شد

بسیاری از مردم تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق را در سر می پرورانند اما برای تبدیل شدن به یک کارافرین موفق علاوه بر داشتن انگیزه و پشتکار، قدرت مذاکره و ریسک پذیری، فاکتور “حمایت” را نیز باید به لیست مولفه های لازم این اضافه کرد.حمایتی که بی شک بسیاری از موانعی که کارآفرین را دلسرد می کند را از بین ببرد و جاده صاف کن مسیر توسعه و اشتغالزایی باشد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، مژگان ایران نژاد کار آفرین اهل ارومیه که ۳۳ سال سن دارد و ۳سال است که به طور جدی در حوزه هنر آیینه کاری روی شیشه، سفال، مس، چوب با همکاری ناشنوایان فعالیت می کند، در گفت وگو با ایسنا تصریح کرد:  بیش از ۱۰سال است که زندگی خود را وقف ناشنوایان کرده و کسب وکاری را که راه انداخته باهمکاری ناشنوایان بوده است.

این کار آفرین با تاکید به اینکه سرمایه اولیه برای برپایی این کسب وکار ۲۵ میلیون تومان بود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر یک کارگاه و یک غرفه در یکی از پاساژهای ارومیه دارم و ۱۶ نفر به طور مستقیم در آنجا فعالیت و کار می کنند.

ایران نژاد با اشاره به اینکه این هنر طرفدار و خواهان زیادی در داخل و خارج کشور دارد، اظهار کرد: متاسفانه کرونا و مشکلات اقتصادی بازار فروش این محصولات و صنایع دستی را با کسادی روبرو کرده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته سفارشاتی از شهرهای تهران، کیش، همدان، مازندران داشته اند، یاد آور شد: هرچند دم عید نیز سفارشاتی داشتیم اما به دلیل کمبود نیرو و منابع مالی نتوانستیم سفارشی قبول کنیم.

این کارآفرین جوان با اشاره به اینکه اگر دولت از صنایع دستی حمایت کند می توان با صادرات محصولات ارزآوری بسیاری عاید کشور شود، تصریح کرد: متاسفانه دولت کمترین حمایت ها را از ما کارآفرینان داشته وهمین امر باعث کسادی بازار و عدم صادرات محصولات به خارج از کشور شود.

ایران نژاد ادامه داد: حمایت از کسب وکارهای کوچک ، پرداخت تسهیلات کم بهره، حمایت از صادرات محصولات موجب رونق اقتصادی و اشتغالزایی خواهد شد.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا