ساخت سامانه کنترل تردد هوشمند بر اساس چهره توسط محققان ایرانی

یک شرکت دانش‌بنیان موفق به طراحی و ساخت سامانه‌ای برای کنترل تردد هوشمند براساس تشخیص چهره شده است.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری تربیت مدرس سامانه‌ای برای کنترل تردد هوشمند و نامحسوس بر اساس تشخیص چهره توسعه داده که در ادارات، شرکت‌ها، کارخانه‌ها، فروشگاه‌های بزرگ  و تمامی اماکن نیازمند به نظارت تصویری کاربرد دارد. این سامانه با استفاده از فناوری تشخیص چهره و بدون نیاز به توقف افراد، توانایی شناسایی و ثبت دقیق تردد را دارد.

فرایندهایی مانند تکریم ارباب رجوع، هوشمندسازی نظارت تصویری، سیستم اعلان و هشدار هوشمند و کنترل انواع درها و راهبندها در این سامانه به صورت خودکار انجام می‌شود. همچنین امکان فعالیت چند کاربر به صورت همزمان در این سامانه فراهم شده است. این سیستم توانایی شناسایی ویژگی‌های چهره مانند جنسیت، سن تخمینی، ریش، عینک، سبیل، پلک زدن و لبخند را دارد.

سامانه خودروپا یکی دیگر از محصولات این شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه فناوری اطلاعات است که با استفاده از تگ‌ها، آنتن‌های برد بلند و تشخیص پلاک خودرو قادر به کنترل دقیق تردد خودروهاست. این سیستم مجهز به الگوریتم هوش مصنوعی بوده که توانایی هدایت و کنترل ترافیک، ساماندهی پارکینگ‌ها و ارائه انواع گزارش‌ها و آمارها را دارد. این سامانه توانایی هشدار هوشمند و تعریف لیست‌های سیاه، ویژه و مهمان را دارد و ابزار مناسبی برای افزایش امنیت و صرفه‌جویی در هزینه‌ها به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا